29 жовтня у Жовтих Водах відбулося відкриття та освячення храму Різдва Іоанна Хрестителя Української православної церкви Київського патріархату. Для зведення святині знадобилося чотири роки. Це перший храм Київського патріархату у Жовтих Водах.

Будівництво храму по вул. 8 Березня, 12А (територія колишньої СШ №9) розпочалося ще у 2013 році. За словами настоятеля храму протоієрея отця Олексія, відбулося це на прохання прихожан, які хотіли виокремити церкву з будівлі школи.

Храм збудовано з дерев’яних брусів. Усе доволі стримано і не відволікає від служіння. Більшість ікон – ручна робота, малювалися на замовлення художником із Західної України. Храм носить ім’я Іоанна (Івана) Хрестителя – останнього із Великих Пророків і мучеників.

За словами отця Олексія, святиню збудовано за кошти небайдужих жовтоводців: Руслана Журила, Віктора Кєтова, Євгена Вотченка, Василя Суховецького та прихожан храму. Під час урочистого освячення вони отримали церковні відзнаки від керуючого Дніпропетровською єпархією Преосвященнійшого єпископа Симеона. Також неабияку допомогу у зведенні храму надала Валентина Трофимович та її родина.

Розділити радість із громадою завітало чимало гостей: міський голова Володимир Абрамов, депутати Жовтоводської міської ради, єпископ Харківський і Богодухівський Митрофан.

Завершилася подія Божественною Літургією та уставним многоліттям.

Фото Олександра Родька.