Із першого вересня 2018 року на базі комунального закладу дошкільної освіти №4 «Калинка» розпочала свою роботу кімната психологічного розвантаження для дітей віком від трьох до шести років. Це стало можливим завдяки перемозі керівника садочка у конкурсі проектів «Громадський бюджет – 2017-2018».

Як розповіла завідувач комунального закладу дошкільної освіти №4 «Калинка» Світлана Кавацюк, у 2017 році вона взяла участь у конкурсі міських ініціатив «Бюджет участі». На розгляд жовтоводців керівник садочка подала проект «Облаштування кімнати психологічного розвантаження у дошкільному закладі №4 «Калинка». Його мета – забезпечення спеціальним предметно-ігровим обладнанням кімнати для дітей із психосоціальними проблемами розвитку. За її громадську ініціативу було віддано 622 голоси. Це дозволило С.Кавацюк зайняти у конкурсі почесне II місце.

Розповідаючи про кімнату психологічного розвантаження, завідувач КЗДО №4 зазначила, що на її облаштування з міського бюджету було виділено 93,643 тис.грн. Усі передбачені проектом предметно-ігрові елементи встановлено. Це, зокрема, сухий басейн із кульками, модульний комплекс «Забава-4», ігровий лабіринт, інтерактивна сенсорна дошка, «криві дзеркала», комплект оптичних волокон бічного світіння «Кольоровий струмочок», колона з бульбашками і рибками, м’які пуфи та мати. Ремонт приміщення кімнати психологічного розвантаження проведено силами батьків та педагогічного колективу закладу.

«Дуже добре, що кожен жовтоводець може стати ініціатором змін задля покращення життя у місті. Головне – не боятися брати на себе відповідальність та наполегливо йти до поставленої мети», – переконана С.Кавацюк. Також, на її думку, важливо не тільки написати проект, а й знайти прихильників, переконати проголосувати за нього. За словами завідувача садочка, аби здобути першість у конкурсі громадських ініціатив, до голосування було залучено батьків, родичів, друзів, знайомих, створено відео на підтримку проекту, проведено рекламну кампанію у соціальних мережах.

Під час розмови зі Світланою Кавацюк з’ясувалося, що перемога у Громадському бюджеті – 2017-2018» надихнула педколектив закладу на подальшу участь у різноманітних конкурсах. Зокрема, у 2018 році КЗДО №4 «Калинка» посів III місце у Всеукраїнському конкурсі-огляді на кращий стан фізичного виховання в закладах дошкільної освіти міського типу та отримав сертифікат на придбання спортивно-ігрового комплексу.

Щоб оцінити ефективність занять у кімнаті психологічного розвантаження, досить поглянути на реакцію дітей, які її відвідують. Захоплення і водночас розслаблення, цікаве навчання і позбавлення від стресів – усе це дарує малюкам незабутні враження, дозволяє почуватися в безпеці й комфорті.

«Сучасні діти дуже різні. Вони – сміливі, емоційні, боязні, тривожні… Але кожен із них уже проявляє своє «Я», – розповіла вихователь різновікової групи КЗДО №4 Альона Зарубіна. – Тому час, проведений у кімнаті психологічного розвантаження, допомагає діткам поліпшити емоційний стан, знизити нервове збудження, стимулює рухову активність та ослаблені сенсорні функції».

За словами А.Зарубіної, відвідувати кімнату можуть усі маленькі жовтоводці віком від 3-х до 6-ти років за рекомендацією спеціаліста.

Довідково

Проекти-переможці Бюджету участі – 2017, реалізація яких відбулася у 2018 році:

– «Комфортна шкільна їдальня – шлях до здоров’я дітей», автор П.Чаленко – реалізовано;
– «Облаштування кімнати психологічного розвантаження у дошкільному закладі №4 «Калинка», автор С.Кавацюк – реалізовано;
– «LibraryHub: сучасний простір у Центральній бібліотеці КЗК «Жовтоводська ЦБС», автор К.Бєлякова – реалізовано;
– «Мотузковий парк пригод на деревах «Супергерой» у Дитячому парку», автор В.Глебова – реалізовано;
– «НВК №6 «Перспектива» – соціально-культурний центр громади», автор О.Школа – реалізовано.