Восьмого травня День пам’яті та примирення, який віддавна святкують у Європі й з 2015-го в Україні, відзначили і в Жовтих Водах. Свою шану тим, хто загинув під час Другої світової війни, присутні висловили хвилиною мовчання, запаленням свічок пам’яті та проведенням акції «Перша хвилина миру». Захід відбувся о десятій годині вечора біля Меморіалу загиблим воїнам, що в парку Слави.

Ушанувати подвиг українського народу, його визначний внесок у перемогу у Другій світовій війні та висловити повагу героям різних поколінь прийшли представники міської влади на чолі з міським головою Володимиром Абрамовим, працівники підприємств, установ та організацій міста, учасники АТО, учнівська молодь, небайдужі жовтоводці. Символом пам’яті за полеглими стали стилізовані червоні маки, якими під час акції присутні прикрасили свій одяг.

Усіх загиблих у тій страшній війні, а також воїнів АТО, полеглих у боях на Сході України, вшанували хвилиною мовчання, встановленням свічок пам’яті навколо Вічного вогню та біля обеліска Слави. Також до Меморіалу загиблим воїнам присутні поклали квіти.

Допомогу в організації та проведенні акції «Перша хвилина миру» надали БК «Родина», працівники Центральної бібліотеки, викладачі та студенти Жовтоводського педагогічного та промислового коледжів, Західно-Дніпровського центру профтехосвіти, представники Молодіжної ради (Наталя Лисяк, Андрій Луговець).

Із промовою до присутніх звернувся міський голова Володимир Абрамов. Він зазначив, що сьогодні, крім Дня пам’яті та примирення, має бути ще й День покаяння. Адже через тих, хто у різні роки розпочинав війну, загинули мільйони людей. За словами В.Абрамова, за різними підрахунками, під час Другої світової війни загинуло від 60 до 70 мільйонів жителів нашої планети. Для порівняння: під час Першої світової війни загинуло близько 12 мільйонів. «На жаль, люди не зробили висновків, не покаялися та знову почали війну – Другу світову, – сказав очільник міста. – Навіть після примирення між країнами-учасницями Другої світової війни, яке відбулося 8 травня 1945-го, продовжувалися атомні бомбардування Хіросіми й Нагасакі».

На думку В.Абрамова, жодна ідея, революція, переконання не варті людських життів, а суперечки потрібно вирішувати мирним шляхом. Міський голова звернувся до жовтоводців, щоб вони пам’ятали та щороку приходили до Меморіалу загиблим воїнам заради своїх дітей, аби й молоде покоління знало ціну перемоги, яка була сплачена для визволення нашої країни. Також В.Абрамов зазначив, що обеліск Слави – це не просто меморіал, а братська могила трьохсот жовтоводців, які загинули під час визволення Жовтих Вод у Другій світовій війні.

«Суперечки та ворожнечі починаються з кожного із нас, – сказав міський голова. – Тому я закликаю усіх примиритися, адже життя спливає як одна мить. Ми народилися не для того, аби воювати, вбивати людей, а для того, щоб зробити для цього світу щось гарне та корисне».

Фото Віталія Жушмана.