У неділю, 14 жовтня, жовтоводці разом із усією країною відзначили День захисника України. Вшанування тих, хто, ризикуючи власним життям, захищав та продовжує боронити незалежність нашої держави на Сході України, відбулося біля пам’ятника славетним козакам у парку Слави.

Розпочалися урочистості з хвилини мовчання та поминального молебню за загиблими упродовж останніх чотирьох років жовтоводцями. Його провели священнослужителі Української православної церкви Київського патріархату.

Далі містяни поклали до підніжжя пам’ятника Героям визвольної війни українського народу квіти та вінки, запалили свічки пам’яті.

До присутніх із промовою звернувся міський голова Володимир Абрамов. Він зазначив, що 14 жовтня відзначають не лише День захисника України, а ще День українського козацтва, Покрову Пресвятої Богородиці та день створення УПА. Очільник міста наголосив, що не потрібно ототожнювати День захисника України зі святом чоловіків, юнаків чи хлопчаків. «У День захисника України ми вшановуємо саме захисників нашої держави: чоловіків і жінок військовослужбовців, добровольців та тих героїв, які віддали свої життя за свободу та незалежність України», – сказав В.Абрамов. Наостанок він побажав сім’ям, чиї батьки або діти зараз несуть службу на передовій, міцного здоров’я, терпіння, наснаги, а головне – дочекатися своїх близьких.

Із нагоди свята міський голова Володимир Абрамов вручив від народного депутата Олега Кришина відзнаки – пам’ятні медалі «Патріот України» (І.Дімітров, С.Арсеменко), «За вклад у розвиток громади» (Г.Крилов, О.Горохівський, В.Галяс) та Грамоти за вагомий внесок у забезпечення обороноздатності держави, мужність, сумлінне виконання службових обов’язків (Д.Іванов, О.Биченко). Також очільник Жовтих Вод відзначив Дипломом Дніпропетровської облради постійного учасника обласного фестивалю «Петриківський дивоцвіт» ГО «Козацький полк «Жовтоводський» (керівник О.Кузьминський).

Привітав присутніх із Днем захисника України військовий комісар Олександр Головченко та вручив нагрудні знаки «Ветеран війни – учасник бойових дій» п’ятьом АТОвцям (Ю.Губко, С.Горбажа, Ю.Гаврилюк, Д.Кукачьов, О.Лень).

Під час урочистостей свої сольні виступи присутнім біля пам’ятника подарували Вікторія Горбажа та Вікторія Жуковська, Валерій Маньковський та Володимир Вахнюк.

Наприкінці зібрання джури молодіжного підрозділу ЖМГО «Козацький полк «Жовтоводський» – учні НВК №6 «Перспектива» та ліцею природничо-наукового навчання – склали клятву на вірність Україні.

Окрім того, 14 жовтня жовтоводці взяли участь в урочистому марші захисників України в Дніпрі. Делегацію від нашого міста у складі ветеранів АТО, військовослужбовців, представників громадських організацій «Афган» та «СУВІАТО», волонтерів, родин захисників і загиблих героїв очолила перший заступник міського голови Ірина Олініченко.

Учасники ходи, яких загалом було майже дві тисячі, рушили від ДніпроОДА по проспекту Д. Яворницького до майданчика біля найвищого флагштоку країни, де й продовжилися урочистості. Нагрудним знаком начальника Генштабу «За взірцевість у військовій службі» було нагороджено солдата 40-го батальйону «Кривбас», нашого земляка Костянтина Савенка.

Фото Віталія Жушмана.