Станом на третє квітня до сімейних лікарів із характерними симптомами ГРВІ звернулося 15 осіб, із них двоє дітей. На стаціонарному лікуванні у відділеннях Жовтоводської міської лікарні перебуває 68 жовтоводців. Про це розповіла начальник відділу охорони здоров’я виконкому міськради Валентина БОКА.

За минулу добу до сімейних лікарів по амбулаторну допомогу з характерними симптомами гострих респіраторних захворювань звернулося 15 осіб, із них двоє дітей. Підозрілі, ймовірні контактні випадки відсутні. Захворюваність на ГРВІ та пневмонію серед населення Жовтих Вод перебуває у межах сезонних показників. Підтверджені випадки захворювання на короновірусну інфекцію в місті відсутні.

Лікарями Центру первинної медико-санітарної допомоги здійснюється контроль за станом здоров’я 61 особи, що прибули з-за кордону. Наразі три пацієнти, які перебувають на самоізоляції, мають симптоми ГРВІ. Сьогодні цих осіб перевірили на коронавірус. Експрес-тести показали негативні результати. Окрім того, ведеться контроль за станом здоров’я членів сімей тих осіб, які перетнули кордон (31 жовтоводець). Також під наглядом лікаря перебуває пацієнт із симптомами ГРВІ, який відвідував інші населенні пункти України.

Нагадуємо, що сімейні лікарі та педіатри працюють щоденно з 8.00 до 18.00, субота – з 8.00 до 16.00, неділя – з 8.00 до 12.00. При появі перших симптомів ГРВІ, грипу чи коронавірусу (лихоманка, кашель, проблеми з диханням) у жодному разі не потрібно виходити з дому. Якнайшвидше зв’яжіться із лікарем та слідуйте його інструкціям. Контактні телефони: 095-012-91-52, 099-331-04-10 (із 08.00-18.00). Невідкладна медична допомога працює щоденно з 8.00 до 20.00. Телефон: 099-331-04-10.

На стаціонарному лікуванні в Жовтоводській міській лікарні перебуває 68 пацієнтів, у тому числі із симптомами ГРВІ – 6, із пневмонією – 6 (на ранок 3 квітня у відділеннях лікарні перебувало 172 особи).

За минулу добу було госпіталізовано 8 осіб, із них 1 дитина (діагноз – бронхіт), 75-річний чоловік із пневмонією (за направленням лікаря) та жінка 68 років (звернулася самостійно) із загостренням холециститу. Під час обстеження у вищезазначеної особи також запідозрено пневмонію. Наразі стан усіх госпіталізованих хворих покращився, температура – у нормі.

У відділенні анестезіології з ліжками інтенсивної терапії Жовтоводської міської лікарні перебуває 4 пацієнти (2 особи із цукровим діабетом; 1 – кесарів розтин; 1 – пневмонія на фоні тяжкого перебігу захворювання нирок, експрес-тест на коронавірус негативний; 1 – черепно-мозкова травма, кома).

Звертаємо увагу! При появі перших симптомів респіраторних захворювань одразу телефонуйте своєму сімейному лікарю. Залишайтеся вдома! Самоізоляція – найдієвіший спосіб убезпечити себе від інфікування.

Усі новини, оперативну та поточну інформацію щодо ситуації з вірусом COVID-19 в Україні можна знайти на офіційних сайтах Міністерства охорони здоров’я України, Дніпропетровської облдержадміністрації та Жовтоводської міської ради.

Марина Котова, за інформацією відділу охорони здоров’я виконкому міської ради.