У Жовтих Водах заборонено купатися у всіх міських водоймах. А також – кататися на човнах, встановлювати атракціони та займатися водними видами спорту. Відповідне рішення прийнято на позачерговому засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (далі – ТЕБ та НС), яке відбулося 17 червня в онлайн режимі.

Володимир Рябоконь, начальник відділу взаємодії з правоохоронними органами, цивільного захисту та оборонної роботи виконкому міської ради, розповів, що на території нашого міста розташовані чотири водні об’єкти: водойми на Веселій Іванівці, Водобуді, у Дитячому парку та річка Жовта. На сьогодні жоден із них не є офіційно визнаним місцем відпочинку. Відповідно, купатися, кататися на човнах, встановлювати атракціони, займатися водними видами спорту там небезпечно.

В.Рябоконь повідомив, що вищезазначені водні об’єкти не є місцями масового відпочинку населення, оскільки на них відсутні паспорти, а на земельні ділянки не розроблені проєкти відведення. Володимир Жанович зауважив, що належність території до місць масового відпочинку на (біля) водойм та їх готовність до купального сезону визначається згідно з Порядком обліку місць масового відпочинку населення на водних об’єктах, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 06.03.2002р. №264, розпорядженням Президента України від 14.07.2001р. №190/2001-рп, Правилами охорони життя людей на водних об’єктах України, затвердженими наказом МВС України від 10.04.2017р. №301, дорученням ДСНС України від 07.02.2017р. №02-1687/262. Окрім того, на офіційних пляжах повинні постійно чергувати представники аварійно-рятувальної служби. 

Наостанок, начальник відділу взаємодії з правоохоронними органами, цивільного захисту та оборонної роботи виконкому міськради повідомив, що комісією ТЕБ та НС прийнято наступні рішення:

– із метою запобігання нещасним випадкам на воді із 17 червня поточного року заборонити купання, катання на човнах, встановлення атракціонів та заняття водними видами спорту на всіх водних об’єктах міста, а саме: водоймах на Веселій Іванівці, Водобуді, у Дитячому парку та річці Жовта;

– балансоутримувачам даних водних об’єктів забезпечити встановлення табличок (щитів) із написом «Купатися заборонено».

Марина Котова.