Із 22 вересня поточного року у Дніпропетровській області діють нові карантинні обмеження. Відповідне рішення про посилення протиепідемічних заходів прийнято й у Жовтих Водах. Подробиці розповів начальник відділу взаємодії з правоохоронними органами, цивільного захисту та оборонної роботи виконкому міської ради Володимир РЯБОКОНЬ.

В.Рябоконь повідомив, що нині Жовті Води – у «зеленій» зоні. Проте ситуація із поширенням COVID-19 на Дніпропетровщині вкрай невтішна. Упродовж останніх двох днів в області лабораторно підтверджено 523 нові випадки захворювання на коронавірус. Щодо Жовтих Вод – станом на 25 вересня COVID-19 виявлено у 22 жовтоводців, серед них двоє дітей.

Начальник відділу ВПО, ЦЗ та ОР виконкому міськради зазначив, що нові карантинні обмеження запроваджено відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 16.09.2020р. №848 та протоколу позачергового засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 21.09.2020р. №47. Таким чином у Жовтих Водах заборонено:

– проведення дискотек;

– робота розважальних закладів (нічних клубів);

– діяльність закладів громадського харчування (ресторанів, кафе, барів, їдалень, кафетеріїв, закусочних тощо) з організацією дозвілля;

– відвідування закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної та спеціалізованої мистецької освіти у разі, коли на самоізоляції через контакт із хворим на коронавірус перебуває більше половини учнів та персоналу.

Театрально-концертна діяльність не припиняється, але діє з дотриманням карантинних норм.

Володимир Рябоконь також нагадав, що для населених пунктів «зеленої» зони продовжують діяти раніше встановлені обмеження, а саме: обов’язкове носіння масок або респіраторів у громадських будівлях та транспорті; проведення масових заходів – не більше однієї особи на п’ять квадратних метрів; наповненість кінотеатрів та закладів культури – не більше 50%; перевезення пасажирів – лише у межах сидячих місць. Окрім того, забороняється перебувати на вулиці без документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство чи її спеціальний статус, без посвідчення про взяття на облік бездомної особи; самовільно залишати місця самоізоляції, обсервації.

Наостанок начальник відділу ВПО, ЦЗ та ОР виконкому міської ради закликав містян стежити за самопочуттям, дотримуватися маскового режиму та соціальної дистанції, уникати скупчень людей та користуватися антисептиками. Адже станом на 25 вересня в Україні зафіксовано 191671 лабораторно підтверджений випадок COVID-19, із них 3827 летальних, 85133 пацієнти одужали.

Марина Котова.