У Жовтих Водах оголошено режим надзвичайної ситуації. Відповідне рішення прийнято на позачерговому засіданні міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке відбулося 21 березня у виконкомі міськради. На такі заходи пішли, аби не допустити поширенню коронавірусу на території Жовтих Вод.

«На виконання рішення регіональної та міської комісій із питань ТЕБ та НС, розпорядження міського голови у місті із 23 березня тимчасово запроваджено режим надзвичайної ситуації. Буде посилено охорону громадського порядку, інформування населення щодо запобігання поширенню коронавірусу, відслідковуватиметься дотримання жовтоводцями карантинних заходів, проводитиметься дезінфекція зупинок громадського транспорту, місць імовірного скупчення людей», – розповів начальник відділу взаємодії з правоохоронними органами, цивільного захисту та оборонної роботи виконкому міської ради Володимир РЯБОКОНЬ.

Він також зазначив, що запровадження у Жовтих Водах режиму надзвичайної ситуації дасть змогу органам державної влади оперативно реагувати на виклики в умовах всесвітньої пандемії, не допустити подальшого поширення інфекції та мінімізувати її негативні наслідки.

В.Рябоконь повідомив, що для мобілізації сил і засобів цивільного захисту в місті створено штаб із ліквідації наслідків надзвичайної ситуації (далі – Штаб). Туди увійшли представники виконавчого комітету міськради, ДП «СхідГЗК, керівники міських відділів ДСНС, поліції та закладів охорони здоров’я, Держпродспоживслужби та відділення організації епідеміологічних досліджень. Очільником Штабу призначено депутата Жовтоводської міської ради Миколу Журила.

На сьогодні найпершим завданням штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації є спостереження за епідситуацією у місті, збір інформації про жовтоводців, які повертаються з-за кордону, та моніторинг дотримання ними режиму самоізоляції.

Маєте питання щодо протидії коронавірусу чи, можливо, вам потрібна допомога – телефонуйте до кол-центру Штабу за номером 066-490-43-50. У разі, якщо ви повернулися з країн, охоплених пандемією COVID-19, чи плануєте перетнути кордон найближчими дня – терміново повідомте про це органи місцевого самоврядування за номером 066-792-34-44 (0-800-500-474 – «гаряча лінія» обласного штабу протидії коронавірусу). Вам допоможуть дістатися додому, пройти медичну діагностику та організувати режим самоізоляції.

Марина Котова.