Нові можливості для розвитку, реалізація власних проектів, додаткові джерела фінансування – це тільки деякі з привілеїв, доступних об’єднаним територіальним громадам. Жителі Дніпропетровщини першими в країні відчули переваги децентралізації. В 2015-му в області з’явились 16 громад. Взяти владу у «власні руки» прагнуть у багатьох населених пунктах регіону. Всього в області планують створити 92 об’єднання.

«Державні субвенції, міжнародна допомога, залучення інвестицій. Об’єднані територіальні громади фінансуються з різних джерел. Вони отримують прямі дотації з держбюджету, міжнародні гранти. Все, що необхідно – виявити ініціативу, розробити проект», – зазначає очільник регіону Валентин Резніченко.
Громади напряму отримують державні субвенції на розвиток освіти та медицини.  До їх бюджетів також надходять податки на нерухомість та землю, транспортний податок, 60% податку на доходи фізичних осіб. На місці залишається 5% від вартості акцизних товарів, проданих на території громади.
Серед переваг громад й те, що вони без черги отримують кошти з Державного фонду регіонального розвитку. Додатково об’єднання можуть одержувати цільові субвенції з центрального бюджету. Для цього необхідно розробити проект та сформувати відповідну заявку.
Ще одне джерело грошових надходжень до громад – міжнародна допомога. Представники об’єднань можуть розробляти різноманітні проекти, презентувати їх та отримувати гранти на реалізацію. Залучені таким чином гроші громади можуть направляти на реконструкцію бюджетних установ, придбання техніки для рятувальних служб, закупівлю шкільних автобусів, будівництво шкіл та дитсадків, створення умов для дозвілля і відпочинку населення.
За рахунок додаткових джерел бюджети громад збільшуються в середньому на 40% у порівнянні бюджетами населених пунктів, які ще не долучилися до децентралізації.
Це пов’язано з тим, що до об’єднання у громади більша частина податків з сіл та селищ йшла до обласного та державного бюджетів. Населені пункти не могли напряму отримувати допомогу з Києва, залучати інвесторів, спрямовувати наявні кошти на реалізацію найперспективніших проектів.
Громади Дніпропетровщини вже оцінили переваги бюджетної самостійності. За результатами перших чотирьох місяців року, вони перевиконали бюджет на 21,5%. Це дозволило заробити на 34,3 млн. гривень більше, ніж планували. Як і на що розподілити отримані кошти громади вирішать самостійно.