Станом на 8 вересня коронавірусну хворобу подолали дев’ять жовтоводців, ще двоє продовжують лікування від COVID-19 під наглядом лікарів. Подробиці розповіла начальник відділу охорони здоров’я виконкому міськради Валентина БОКА.

В.Бока повідомила, що загалом у місті з початку епідемії коронавірус лабораторно підтверджено у 11 осіб, із них дев’ять пацієнтів одужали, один хворий перебуває на лікуванні у Кривому Розі та ще один – удома під пильним наглядом сімейних лікарів. На сьогодні один жовтоводець із підозрою на COVID-19 очікує на результати лабораторного дослідження.

Загалом із початку квітня медиками міста проведено 413 експрес-тестів, 231 ПЛР-дослідження та 273 тестування методом ІФА.

Начальник відділу охорони здоров’я виконкому міськради звернула увагу, що зробити експрес-тест на коронавірус може будь-хто. Для цього необхідно придбати тест в аптечному закладі та звернутися до лікарів Центру первинної медико-санітарної допомоги. Виконання тесту – безкоштовне. В.Бока зазначила, що відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я України дослідження на COVID-19 є безоплатними для людей з ознаками захворювання; осіб, котрі перебували у контакті із хворим на коронавірус; тих, хто потребують планової госпіталізації для проведення операцій або з інших причин, визначених правилами МОЗ; медичні працівники, які працюють із хворими на COVID-19 (тестуються раз на 14 днів); працівники Нацполіції та Нацгвардії по визначеному переліку, які безпосередньо контактують із великою кількістю людей (тестуються раз на 30 днів).

Наостанок В.Бока закликала жовтоводців стежити за самопочуттям, дотримуватися соціальної дистанції та карантинних правил і обмежень.

Загалом в Україні зафіксовано 140479 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, із них 2934 – летальні, 63546 пацієнтів одужали. За минулу добу на коронавірус захворіли ще 2411 українців.

Марина Котова.