Третій рік поспіль у Жовтих Водах успішно діє міська програма партиципаторного бюджетування або Бюджет участі. За цей час жовтоводці подали 63 проекти на загальну суму майже шість мільйонів гривень. Серед шести повністю реалізованих проектівпереможців 2016-2017 років – «Мотузковий парк пригод на деревах «Супергерой» у Дитячому парку». Про те, як виникла ідея створення мотузкового парку розповіла директор комунального закладу культури «Дитячий парк» Вікторія Глєбова.

Мотузковий парк розпочав роботу з 19 травня 2018 року. З того часу вже близько 600 відвідувачів спробували тут свої сили.

«Ідея створення парку на деревах виникла з бажання надати Дитячому парку більш сучасного вигляду, – розповідає Вікторія Глєбова. – Наразі дуже популярним трендом у світі є активний і здоровий відпочинок на свіжому повітрі. Тому дуже хотілося, щоб і жовтоводці, особливо діти, надавали перевагу енергійному відпочинку на природі. До того ж такий атракціон сприяє розвитку фізичної витривалості дітей, координації рухів, дуже добре впливає на психологічний аспект виховання, адже дітлахи вчаться долати перешкоди на своєму шляху».

За словами В.Глєбової, під час проходження маршруту батьки слідують за своїми дітьми й між ними виникає атмосфера довіри. Коли дитині важко дається пересування, дорослі підбадьорюють свою малечу, допомагають повірити у власні сили, загартувати дух. А дітки різні: хтось боїться, хтось – ні. Бували випадки, коли дитина сходила з маршруту, не в змозі його подолати. Або починала плакати від безпорадності, але після батьківської підтримки завершувала випробування радісним сміхом, відчуваючи себе справжнім супергероєм. А є такі спритні, котрі легко проходять маршрут і одразу йдуть по другому, а то й по третьому колу.

Атракціон користується популярністю і подобається не тільки дітям, а й дорослим. Але для бажаючих випробувати свої сили є обмеження у зрості: він має бути від 1,10 м до 1,45 м. А вага – до 100 кг.

«Загалом, атракціони в Дитячому парку розраховані на різний вік дітей, починаючи від 2,5 років. Завдяки мотузковому парку і батуту «Банджи», який призначений для більш дорослих, потреби юних відпочивальників задовольняються. Щодо обрання атракціону – тут обмеження стосується не стільки віку, скільки фізичних можливостей та фізіологічних даних людини», – зауважила В.Глєбова.

Вартість атракціону «Мотузковий парк пригод на деревах «Супергерой» становить 20 грн. Діти учасників АТО відвідують його безкоштовно.

Відвідування усіх атракціонів у парку коштує від 10 до 20 грн. Дитячий парк працює з середи по неділю, з 11.00 до 19.00.

Стосовно вартості мотузкового парку В.Глєбова розповіла, що при написанні проекту намагалися вкластися в кошти, які виділялися програмою Бюджету участі – 100 тис. грн. Але їх би не вистачило. Тож завдяки дофінансуванню цього проекту із спецфонду Дитячого парку в сумі 80 тис. грн вдалося збільшити довжину маршруту: зараз вона не 25 м, як планувалося, а 43 м. Окрім цього, були придбані системи індивідуальної страховки – це те, що обов’язково треба одягати для безпечного проходження маршруту: каски, пояси, блок-ролик та інші елементи.

Щодо надійності конструкції, директор Дитячого парку повідомила, що виготовлення, монтаж, проведення відповідних випробувань мотузкового парку здійснено однією фірмою і, як то кажуть, «під ключ». Дитячий парк отримав готовий об’єкт із проектом і паспортом. На кожний елемент, на кожне кріплення, мотузку, сталевий трос також є сертифікати якості.

Говорячи про новий атракціон, спеціаліст по роботі зі ЗМІ виконкому міськради Марина Котова зазначила, що міський голова Володимир Абрамов неодноразово звертав увагу на те, що проекти, подані у рамках Бюджету участі, повинні бути дійсно громадськими, тобто загальнодоступними для всіх мешканців міста. Одним із таких проектів і є «Мотузковий парк пригод на деревах «Супергерой» у Дитячому парку». Тож, як бачимо, бюджет участі – це не лише інструмент прямої демократії, за допомогою якого мешканці міста залучаються до розподілу частини міського бюджету, а й чудова нагода реалізувати власні соціальні проекти за рахунок бюджетних коштів.

«Виконавчий комітет Жовтоводської міської ради дякує усім жовтоводцям, які взяли участь у конкурсі «Громадський бюджет». Це – автори поданих проектів, небайдужі містяни, котрі віддали свої голоси за ту чи іншу ініціативу. І ми звертаємося до усіх мешканців: долучайтеся до Бюджету участі наступного року. Запропонуйте власний проект, реалізація якого, на вашу думку, покращить життя у місті. І хто знає, можливо, саме ваша ініціатива буде серед переможців», – сказала М.Котова.

Довідка

Наразі із 11 проектів-переможців 2016-2017 років повністю реалізовано 6: «Мобільний молодіжний патріотично-культурний осередок»; «Центр військово-патріотичного виховання «Патріот»; «Дитячий майданчик «Весела панда»; «Упорядкування прибережних смуг та зони відпочинку на водоймі «Весела Іванівка»; «Від шкільного спортивного майданчика до олімпійських висот»; «Мотузковий парк пригод на деревах «Супергерой» у Дитячому парку».

Для трьох проектів-переможців («Облаштування спеціальним обладнанням кімнати психологічного розвантаження» в ДНЗ №4; «Комфортна шкільна їдальня – шлях до здоров’я дітей» НВК №6 «Перспектива»; «Library Hub: сучасний простір у Центральній бібліотеці») триває етап дозакупівлі необхідного обладнання.

Наталя Сіра.

Фото автора.