29 жовтня відбулося відкриття та освячення пам’ятного знаку «Воїнам, що віддали свої життя за Україну».

Пам’ятний знак розташований при вході до парку Слави з північної сторони (з вулиці Ціолковського). Виготовлений він у вигляді традиційного козацького хреста.

Відкриваючи урочистості, голова міського осередку Національного корпусу Владислав Дутчак розповів, що нині по всій Україні відбувається вшанування воїнів, з’являються козацькі хрести – пам’ятні знаки, котрі Національний корпус встановлює спільно з воїнами АТО. «Цим ми вшановуємо всіх воїнів, які віддали свої життя за Україну: починаючи від княжих дружинників князя Святослава, завершуючи нашими славними героями, які нині боронять Україну на Сході. Чому саме такий вигляд має пам’ятний знак? Тому, що на козацьких цвинтарях до сих пір стоять козацькі старовинні кам’яні хрести», – зазначив В.Дутчак.

У своїй промові він повідомив, що ініціаторами встановлення пам’ятного знаку є ветерани полку «Азов» та представники Національного корпусу. В.Дутчак висловив вдячність за допомогу у спорудженні пам’ятного знаку міській організації СУВІАТО (голова Євген Давиденко), приватним підприємцям-патріотам Віталію Пошедіну, Сергію Коряуліну, настоятелю храму Різдва Іоанна Хрестителя УПЦ КП отцю Олексію, керівнику школи козацького гарту «Хорт» ім. Максима Пошедіна Анатолію Святенку, фірмі «Зов». Упорядкувати територію допомогли хлопці – учасники АТО.

«Пам’ятний хрест, який ми сьогодні відкриваємо в Жовтих Водах – це не пам’ятник абстрактному невідомому солдату. Це – не пам’ятник навіть усім українським військовим. Цей пам’ятний хрест – символ героїзму земляків-жовтоводців, які віддали життя на східному фронті. Хочу, щоб цей пам’ятний хрест став тим місцем, куди приходячи, ви знали, що ці хлопці віддали свої життя за те, щоб над Жовтими Водами майорів саме жовто-блакитний прапор. Цей пам’ятний знак – символ бойової слави сучасних захисників України», – зазначив у своїй промові учасник бойових дій, ветеран полку «Азов», представник Національного корпусу Денис Котенко.

В урочистостях узяв участь міський голова Володимир Абрамов. «Коли ми віддавали свої голоси за незалежність нашої держави на референдумі 1991-го року, ніхто не думав, що у 2017 році будуть гинути наші хлопці за Україну і на території України. Вісім жовтоводців віддали свої життя в зоні АТО, один загинув біля Верховної Ради. Цей хрест буде пам’яттю про загиблих. Хочу подякувати усім, хто брав участь у спорудженні цього пам’ятного знаку. Це зроблено не тільки для нас, а й для наступних поколінь. Головне, щоб наші діти пам’ятали про те, що відбувалось в історії України», – сказав очільник міста.

Після урочистого відкриття пам’ятного знаку відбулося його освячення представниками Української православної церкви Київського патріархату.

Наталя Сіра.

Фото Віталія Жушмана.