Фондом соціального страхування України з березня 2019 року відновлено проведення планових перевірок страхувальників щодо використання ними коштів Фонду. Про це повідомили у Жовтоводському відділенні УВД ФССУ в Дніпропетровській області.

Водночас, система контролю отримала нові ризикоорієнтовані підходи, що мають на меті зменшити навантаження на страхувальників (роботодавців) та упередити можливі порушення. На цьому під час селекторної наради з фахівцями управлінь виконавчої дирекції Фонду в областях та місті Києві наголосила начальник управління по роботі зі страхувальниками ВД Фонду Наталія Зеленська.

Начальник управління по роботі зі страхувальниками ВД ФССУ Наталія Зеленська повідомила, що планові перевірки будуть проводитися виключно за умови наявності вагомих підстав, які чітко визначені напрацьованими ризикоорієнтованими критеріями. Це дозволить не допустити тиск на законослухняних роботодавців і забезпечить захист Фонду від неправомірних видатків.

Н.Зеленська зазначила, що підставою для перевірки може бути суттєве зростання кількості днів тимчасової непрацездатності на підприємстві; відсутність повідомлення про виплату коштів застрахованим особам упродовж трьох місяців із дня проведення фінансування Фондом за умови, що страхувальник не зміг пояснити цю затримку; системні порушення тощо. Також вона повідомила, що квартальні плани-графіки проведення планових перевірок розміщено на веб-порталах робочих органів виконавчої дирекції Фонду в областях та місті Києві.

Окрім того, з метою підвищення ефективності системи соціального страхування, зменшення навантаження на страхувальників та забезпечення прозорості аудиту, із 2019 року скасовано щоквартальний звіт по використанню коштів Фонду за формою Ф4-ФСС з ТВП. Натомість, із жовтня 2018 року було розширено форму заяви-розрахунку; запущено систему інформування про здійснені виплати застрахованим особам; впроваджено систему попереднього контролю правильності нарахування виплат, яка дозволила мінімізувати можливі помилки при визначенні страхувальниками розміру допомоги та страхових виплат. Усе це, за словами Н.Зеленської, дозволило роботодавцям уникнути частини штрафів, які раніше могли накладатися на них у разі виявлення неправомірного використання коштів Фонду під час перевірок за фактом уже профінансованих заяв-розрахунків.