Ще донедавна жителям району Водобуд, щоб перейти через дерев’яний місток, який сполучає вулиці Потапова та Зелену, потрібно було мати неабияку мужність. Цей перехід, якому майже сорок років, перебув у вкрай аварійному стані. Цьогоріч ситуація змінилася. Завдяки перемозі мешканки Водобуду у конкурсі проєктів «Громадський бюджет – 2018», місток було відремонтовано коштом міського бюджету.

У минулорічному Бюджеті участі перемогу здобули п’ять громадських ініціатив. Одну із них, а саме: «Встановлення пішохідного переходу через р.Жовта в районі Водобуду» вже успішно реалізовано.

За словами начальника управління ЖКГ Яни Ворожко, відповідно до міської програми партиципаторного бюджетування на відновлення дерев’яного містка було виділено 100 тис.грн. Але цих коштів не вистачило. Тож завдяки дофінансуванню цього проєкту із загального фонду міського бюджету в сумі майже 100 тис.грн відремонтувати перехід через річку Жовта вдалося в повному обсязі.

У рамках реалізації громадської ініціативи було облаштовано металеві опори та поручні, укладено нове дерев’яне покриття.

Своїми враженнями від оновленого містка поділився пан Ігор, мешканець Жовтих Вод. Він не з чуток знає, як це переходити річку напівзруйнованою конструкцією.

«Раніше місток був у такому стані, що ходити по ньому було страшно, особливо ввечері. Прогнилі дошки, місцями відсутні поручні…Йдеш і боїшся провалитися чи впасти у воду, – розповів Ігор. – Тепер – жодного страху, навіть велосипед можна котити. Ремонт містка – то добра справа, правильне рішення».

Наостанок Я.Ворожко закликала мешканців району Водобуд не випалювати сухий очерет. Адже такі необдумані дії можуть призвести до виникнення пожежі на відкритій місцевості, швидкого розповсюдження вогню, а відтак – завдати значних матеріальних збитків не лише майну самих жителів населеного пункту, а й усієї громади. І що найстрашніше – через пожежу можуть загинути люди.

Як бачимо, Бюджет участі – це унікальна можливість для жовтоводців самостійно визначити, на що саме варто спрямувати бюджетні кошти. Кожен може запропонувати власний проєкт, реалізація якого, на думку автора, покращить життя у місті. А ми звертаємося до містян із проханням дбайливо ставитись до всього, що є у Жовтих Водах. Адже, насамперед, це робиться для жителів міста та покращення їхнього дозвілля.

Довідково                          

Проекти-переможці Бюджету участі – 2018:

«Розчищення водойми в Дитячому парку м. Жовті Води від очерету» – реалізовано;

«Встановлення багатофункціонального спортивного майданчика» (мікрорайон СШ №3) – триває встановлення спортивного обладнання;

«Сучасний тротуар по вулиці І.Богуна» – реалізовано;

«Забезпечення обладнанням кімнати перетримки безпритульних тварин після стерилізації» – триває придбання обладнання;

«Встановлення пішохідного переходу через р. Жовта в районі Водобуду» – реалізовано.

Марина Котова.
Фото автора.