Надання максимальної кількості адміністративних послуг у зручний для жовтоводців спосіб – основне завдання, яке на сьогодні ставить перед собою міська влада. Адже прийшовши в ЦНАП, людина повинна мати можливість вирішити там питання будь-якого характеру. Тому аби у нашій громаді нарешті запрацювала сучасна та дієва модель організації надання адмінпослуг, при виконавчому комітеті міської ради створено робочу групу з питань реорганізації Центру надання адміністративних послуг.

Як розповів секретар міської ради та голова даної робочої групи Віктор Кетов, потреба в реорганізації ЦНАПу назріла вже давно. Завдяки реформі децентралізації та змінам у законодавчій базі, громади отримали більше повноважень та ресурсів, і, відповідно, можливість надання більшого переліку адміністративних послуг. «Ми прагнемо, щоб громадяни менше витрачали час на звернення до різних інстанцій та могли отримати всі необхідні послуги в одному місці. Тому на виконання ЗУ «Про адміністративні послуги», постанови Кабінету Міністрів України від 28.10.2020 року №1035 ми інтегруємо послуги соціального характеру у ЦНАП», – зазначив В.Кетов. За його словами, наразі робочою групою вже напрацьовано механізм надання таких соціальних послуг як: надання тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких  ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме; виплата одноразової винагороди жінкам, яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня»; надання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’я; надання державної допомоги при усиновленні дитини; надання державної допомоги на дітей одиноким матеріям; надання державної допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях через Центр надання адміністративних послуг Жовтоводської громади. Також опрацьовується питання організації через ЦНАП і призначення житлових субсидій, і допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами.

«Міська влада повинна постійно дбати про те, щоб кожен мешканець міг отримувати адмінпослуги адресно, якісно та своєчасно в одному місці за одним зверненням, а не отримувати довідку на довідку, – наголосив секретар міської ради Віктор Кетов. – Переконаний, нам вдасться вивести надання адміністративних послуг у Жовтоводській громаді на якісно новий рівень».

Фото Марини Котової.