Тебе давно турбує стан бульвару Свободи, потрощений дитячий майданчик біля будинку, а може ти маєш ідею стосовно покращення дозвілля у місті? Ти не хочеш чекати на зміни, а готовий створювати їх самостійно – бюджет участі те, що тобі потрібно, твій шанс зробити внесок у розвиток Жовтих Вод.

Бюджет участі – шанс перетворити Жовті Води на місто вашої мрії

Часто, обговорюючи певні ініціативи влади, мешканці міста нарікають: «Краще б зробили щось інше», «У нас стільки проблем, а вони спрямовують гроші не на те, що потрібно». Бюджет участі – це унікальна можливість для жовтоводців самостійно визначити, на що саме варто спрямувати бюджетні кошти. Адже у цьому випадку рішення приймають мешканці, а не депутати міської ради, виконком чи керівники підприємств. Кожен може запропонувати власний проект, реалізація якого, на думку автора, покращить життя у місті. Головне, щоб вашу ідею під час голосування підтримала громада.

Громадський бюджет у Жовтих Водах

У Жовтих Водах бюджет участі запроваджений у 2016 році наприкінці червня. Положення про партиципаторне бюджетування (бюджет участі) та міську цільову Програму «Партиципаторне бюджетування (бюджет участі) у м. Жовті Води на 2016-2020 роки» депутати підтримали одноголосно на черговій сесії Жовтоводської міськради 29 червня 2016 року. У бюджеті міста щороку передбачатимуться гроші на реалізацію громадських проектів – 0,5% від дохідної частини. У 2017-му в Жовтих Водах ця сума становитиме 500 тис. грн, але не більше 100 тис. грн на один проект.

Минулого року жовтоводці подали на розгляд 11 проектів, із яких 6 було визнано переможцями. У голосуванні взяли участь більше 2000 мешканців міста, які віддавали свої голоси через Інтернет та за допомогою бюлетенів у закладах культури.

Допомога у запровадженні бюджету участі

Для забезпечення належної інформаційної, організаційно-технічної підтримки при впровадженні бюджету участі, представники міської влади почали шукати додаткове фінансування у донорів. За результатами конкурсного відбору міст, який проводився Всеукраїнською громадською організацією «Інститут бюджету та соціально-економічних досліджень», Жовті Води стали одним із переможців серед 14 пілотних міст України. Так для нашого міста і розпочалася участь у проекті «Зміцнення місцевої фінансової ініціативи впровадження», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). У минулому році відбулася перша зустріч, результатом якої стало створення платформи «Громадський проект» (https://pb.zhv.gov.ua/). Вона дозволить жовтоводцям брати участь у конкурсі, не виходячи з дому: подати заявку он-лайн, проголосувати, а також відслідковувати долю свого проекту просто на сайті.

23 лютого у міськраді відбулася установча зустріч, присвячена реалізації громадського бюджету у Жовтих Водах у поточному році, за участю експертів із питань міського бюджету. Як зазначила представник ГО «Подільська агенція регіонального розвитку» (м.Вінниця) Лілія Ковшун, планується провести засідання трьох робочих груп та п’ять семінарських занять, у яких зможуть взяти участь громадські активісти міста. Навчання триватимуть із березня по червень. Підсумком цієї діяльності стануть громадські слухання, які відбудуться у жовтні, та розробка рекомендацій щодо подальшої реалізації громадського бюджетування. Також у процесі роботи планується сформувати експертну групу з тридцяти жовтоводців, які керуватимуть процесом упровадження бюджету участі в Жовтих Водах у наступні роки.

Розпочинається подача проектів

Прийом заявок розпочинається з 15 березня і триватиме до 30 квітня. Упродовж травня місяця подані проекти аналізуватимуться та доопрацьовуватимуться. Голосування розпочнеться з 1 червня і триватиме до 15 червня. Переможців визначать до 22 червня. Їх кількість залежатиме від вартості обраних проектів.

Довідка:

ГО «Подільська агенція регіонального розвитку» виступає партнером з інформаційної та промоційної підтримки запровадження бюджету участі м.Жовті Води, що проходить у рамках проекту «Зміцнення місцевої фінансової ініціативи впровадження», який фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та реалізується Всеукраїнською громадською організацією «Інститут бюджету та соціально-економічних досліджень».

Графік проведення засідань робочих груп та семінарських занять

10.03.2017 – Робоча група 1: Обговорення Положення про громадський бюджет (бюджет участі) м. Жовті Води. Час проведення: 10.00 – 14.00.

14.03.2017 – Робоча група 2: Підготовка Положення про громадський бюджет (бюджет участі) до затвердження виконкомом м. Жовті Води. Час проведення: 10.00 – 14.00.

15.03.2017 – Семінар 1. Тема: «Особливості бюджетного процесу на місцевому рівні, поняття бюджету участі, європейський та вітчизняний досвід впровадження». Час проведення: 09.00 – 15.00.

Заходи проведе Андрій Токарський (м.Рівне, ГО «ОПОРА») – експерт із питань міського бюджету, ініціатор запровадження Бюджету участі у м. Рівне.

22.03.2017 – Семінар 2. Тема: «Етичні стандарти бюджету участі». Тренер: Юлія Гвоздович (м. Львів, депутат Львівської міської ради) – експерт із питань залучення громадян до прийняття рішень, одна з авторів Положення про Бюджет участі у м. Львів. Час проведення: 09.00 – 15.00.

Відео ТРК «Жовта Річка».