22 червня 2016 року представники виконавчого комітету Жовтоводської міської ради відвідали презентацію Віртуального консультаційного центру для внутрішньо переміщених осіб. Центр створений на базі Всеукраїнського благодійного фонду «ГОРЄНІЄ», який працює і розвивається за сприяння проекту «Підтримка українських громад у зв’язку зі збільшенням кількості внутрішньо переміщених осіб» Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ. Завдання центру – безкоштовна юридична допомога внутрішньо переміщеним особам у режимі онлайн.

«Більшість проблем, з якими стикаються переселенці, можна вирішити швидко. Тому ми зробили ставку на віртуальну, віддалену допомогу», – зазначив координатор проектів ВБФ «ГОРЄНІЄ» Євген Приходько.

Юристи Віртуального консультаційного центру п’ять днів у тиждень на зв’язку в Skype, Viber, Facebook і за телефонами гарячої лінії. Відповіді на найбільш гострі та актуальні питання з’являються на сайті фонду (fgorenie.org) і на сторінці в соцмережі (www.facebook.com/fgorenie).

«Переселенець може проконсультуватися у юриста не виходячи з дому, на роботі або навіть у владних структурах. Правова допомога – у нього в телефоні», – пояснив Євген Приходько. За його словами, найчастіше переселенці звертаються з приводу трудових відносин, соціальних виплат та питань майнового характеру, наприклад, як отримати компенсацію за житло, зруйноване в зоні АТО. Не менш актуальне питання – як отримати дозвіл на перетин лінії розмежування дитиною без одного або обох батьків. Всього за п’ять місяців роботи до Віртуального консультаційного центру надійшло понад 2000 звернень.

Отримати правову допомогу Віртуального консультаційного центру можна за телефонами гарячої лінії:

МТС: 050-044-56-01, 066-35-55-246

Київстар: 068-569-93-06, 067-56-26-401

Lifecell: 073-106-34-67

За матеріалами сайту Gorod.dp.ua

1466513210_outdoor04_giz04