2 квітня 2018 року Жовтоводська дільниця Кам’янського відділення ПАТ «Дніпропетровськгаз» відзначила 50-річний ювілей.

На виконання наказу Міністерства комунального господарства УРСР №521 від 27 жовтня 1967 року і згідно з рішенням виконкому Жовтоводської міської Ради депутатів трудящих №58 від 22.02.1968 року в квітні місяці 1968 року в м.Жовті Води була організована контора газового господарства.

Відповідну службу, яка раніше перебувала на балансі державного підприємства «Східний гірничо-збагачувальний комбінат», було передано на баланс міського комунального підприємства. Основним завданням контори газового господарства стало своєчасне, якісне і безперебійне забезпечення населення скрапленим газом. Чисельність працівників на момент організації контори становила 20 осіб, із них ІТР і службовців – 5 осіб. До кінця 1968 року чисельність працівників зросла вдвічі. Кількість квартир, газифікованих зрідженим газом, на той момент складала 8378, а реалізація скрапленого газу становила 500 тонн на рік.

Час минав, і в 1981 році в місто Жовті Води прийшов природний газ. Почалася газифікація нового житла уже природним газом, відбувався поступовий перехід зі скрапленого палива на природне. На кінець того ж року були газифіковані й прийняті в експлуатацію перші 815 квартир, 18,2 км розподільчих газопроводів та 2 одиниці ГРП.

Зараз ми не уявляємо життя без блакитного палива. Газ приходить у найвіддаленіші куточки наших населених пунктів: у житлові будинки і школи, дитячі заклади та підприємства комунально-побутового призначення. Усе це – результат наполегливої та невтомної праці працівників газового господарства.

Найбільша газифікація житлового сектору, в тому числі в сільській місцевості, відбувалась у період 1986-2008 років. За цей час було газифіковано 36 населених пунктів району. Розподільча газова мережа виросла майже на 375,7 км та 4914 квартир.

Минають роки. У житті суспільства відбуваються зміни, які не оминули і газову сферу. Так у зв’язку з реорганізацією ПАТ «Дніпропетровськгаз», структурною одиницею якої являлося і Жовтоводське управління, в липні 2014 року відбулось об’єднання управлінь. Жовтоводське управління було ліквідоване і на його базі створено Жовтоводську дільницю Дніпродзержинського управління по експлуатації газового господарства.

Сьогодні Жовтоводська дільниця Кам’янського відділення ПАТ «Дніпропетровськгаз» – розвинений підрозділ, який експлуатує газові мережі, оперативно й безаварійно забезпечує природним газом населення, а також промислові та комунально-побутові підприємства м.Жовті Води, м.П’ятихатки, селищ міського типу Вишневе та Лихівка, а також 43 населені пункти П’ятихатського району.

Жовтоводські газовики обслуговують понад 1200 кілометрів газопроводів різного тиску та призначення, 48 газорегуляторних пунктів, 197 шафових газорегуляторних пунктів, 346 комбінованих будинкових регуляторів тиску газу, 141 катодну станцію, більше 35 тисяч газифікованих квартир та будинків, 370 комунально-побутових та бюджетних об’єктів, 6 промислових підприємств, більше 62 тисяч газових приладів.

У різні роки газове господарство очолювали: Олександр Олександрович Павловський(1968-1970 рр.), Едуард Наумович Ханіс (1970-1994 рр.), Павло Михайлович Петровський (1994-1996 рр.), Олександр Іванович Колінько (1997-2011 рр.), Сергій Васильович Капітонов (2011-2012 рр.), Микола Тимофійович Шелар (2012-2014 рр.), Олександр Леонтійович Кара (2014-2017 рр.), із 2017 р.– Анатолій Вікторович Прохоров.

Правою рукою цих керівників були головні інженери: Едуард Наумович Ханіс (1970 р.), Павло Михайлович Петровський (1970-1997 рр.), Андрій Васильович Глущенко (1997-2000 рр.), Юрій Леонтійович Безпрозваний (2000-2012 рр.), Дмитро Валерійович Кукоба (2012-2014 рр.), із 2014 р. – Роман Борисович Кривохат. Усіх їх відзначало і відзначає прагнення зробити якомога більше для розвитку господарства, для його колективу.

Історію підприємства створюють люди

50 років тому, такої ж весняної пори, почала свою діяльність Жовтоводська контора газового господарства.

Із того часу декілька разів наша установа змінювала свою назву, але безупинно, кожного робочого дня, а іноді й у вихідні та святкові дні о 8.00 починається робота в газовій службі.

Відкривши двері будь-якого кабінету підприємства, побачиш багато людей у спецодязі. І це не дивно, адже там проводяться оперативні наради, ставляться виробничі завдання на новий день. Це – звичайна практика після проведення начальником Прохоровим А.В. оперативної наради, в якій беруть участь керівники підрозділів: Кривохат Р.Б., Мельничук К.І., Рудюк С.Ю., Дерев’янчук С.С., Соломко С.П., Попова Ю.В., Дудка В.І., Жих М.О., Поляков Є.Ю., Сікора С.М.

Якщо подумки перенестись у П’ятихатки, Вишневе, Лихівку, там майстри Бублейник А.М., Таран О.С., Дмитрук Н.М. починають свою роботу так само: встановленням завдань, проведенням наради, оперативного контролю, де вони не забувають перевірити чи є посвідчення у працівників, їх стан здоров’я, наявність та справність робочого інструменту, чистоту та стан спецодягу, нагадують та перевіряють знання правил з охорони праці, пожежної безпеки, безпечної експлуатації газового обладнання, недопущення травматизму та ще десятків питань, які входять до проведення І ступеня оперативного контролю.

Повернемось до Жовтоводської дільниці. Тут під керівництвом механіка Полякова Є.Ю. та диспетчера Мілян Н.М. отримують інструктаж, дорожні листи, проводиться передрейсовий медогляд, огляд автомобілів і вже о 8.30 автомобілі у складі тієї чи іншої бригади (а їх у нас 35) виїжджають на маршрут для виконання планових, позапланових чи аварійних робіт наші кращі водії – Тян В.Є., Агарков Г.А., Колісніченко М.І., Хейлик В.П., Вінник С.О., Крачилов В.В., Доброгорський С.В., Сєрченко С.М, і все це заради того, щоб постійно і безперебійно забезпечувати безаварійне газопостачання споживачів, безаварійну експлуатацію і обслуговування газового господарства, підвищення безпеки газопостачання.

Будні служби газового господарства відзначаються постійним виконанням планових робіт, здійсненням контролю за функціонуванням газорозподільчої мережі, ремонтом та їх експлуатацією, обслуговуванням побутових приладів у житловому фонді.

У режимі постійної зайнятості доводиться працювати ст.майстру Мельничуку К.І., слюсарям – Суслопаров А.В., Лісняк С.А., Товалюк.

Із обслуговування газопроводів, ГРП та ШРП, засувок на газопроводах – Кислий О.М., Мироненко В.І., Сокур В.А., Дурнов В.М.

Невід’ємною складовою частиною є служба КПО, майстер – Соломко С.П. та служба ЕХЗ – майстер Сікора С.М., зі своїми монтерами – Бабенко В.В., Федь Є.С., Титаренко О.В., та помічницями техніками – Сарана О.М., Сихлер К.О. Вони значною мірою забезпечують роботу з експлуатації газопроводів за рахунок обстеження на предмет пошкодження ізоляції, витоків газу, захисту від корозії.

Надійність роботи лічильників – це складова не тільки зменшення втрат газу, а ще і доказ того, що споживач упевнений, що прилад обліку газу своєчасно буде обстежений та перевірений в лабораторії спеціалістами – майстром Жих М.О. та слюсарем Корольовим О.М.

Зварити, переварити, провести монтаж газового обладнання, встановити лічильник чи провести його заміну, виконати нову або відновлювальну газифікацію… Мало хто знає усі справи бригад, якими керує майстер з великим досвідом монтажної роботи Попова Ю.В. та її зварювальники – Єлеференко О.М., Новохатько В.М., Азгужинов П.О., та слюсарі – Скрипник Д.М., Мілян В.В.

Щоб обслуговувати понад 60 тисяч газових приладів в місті та районі, необхідні відповідальні, кваліфіковані спеціалісти служби ВБСГ. Під керівництвом ст.майстра Рудюк С.Ю. працюють такі слюсарі – Береза С.М., Смолянець К.А., Полтавець А.В. Вся їх робота на виду у наших споживачів – це якісне виконання щорічного обслуговування котлів, газових колонок та плит.

Головним помічником керівника в питаннях виробничо-експлуатаційної діяльності являється виробничо-технічний відділ (ВТВ), яким вміло керує провідний інженер Кривохат Р.Б. Без перебільшення можна сказати, що ВТВ є «мозковим центром» підприємства, тому що координує роботу всіх служб та груп дільниці, формує плани, графіки; організаційно-технічні заходи; складає звітність та розрахунки за всіма технічними напрямками та впроваджує в газовому господарстві нові технології, такі як базу даних «Електронний архів», геоінформаційну систему «МапІнфо». Таку відповідальну роботу під силу виконати тільки висококваліфікованим досвідченим спеціалістам, якими є Демченко І.Е., Дейнека Ю.В., Семешко Н.В., Лісовська А.С., Досужа О.С.

На даний час служба обліку складається з відділів інспектування, балансування, метрології, відділу продажів та збуту. Робота цього підрозділу проводиться під керівництвом менеджера з продажів Дудки В.І., в якому працюють Сухина О.І., Криворотько А.В., Каретніченко О.І., Негода В.М., Мацко С.І., Власенко О.С., Бондар В.О., Кель Л.А.

Цілодобово несуть вахту із забезпечення безаварійного та безперебійного газопостачання споживачів працівники аварійно-диспетчерської групи. Щоденно, заступаючи на зміну, АДГ перевіряє, чи готова техніка і засоби для непередбачених витоків газу, за лічені хвилини готові миттєво відреагувати на телефонний дзвінок, пов’язаний із запахом газу. В АДГ працюють 4 бригади, котрими керує ст.майстер Дерев’янчук С.С., диспетчери – Сливка В.В., Мацнєва З.Ф., Мисник В.В., Федько І.І., Сулімова Т.В., Пасько О.В., слюсарі – Коваль С.В., Григор’єв О.С., Ковбасник О.О., майстри – Сливка А.В., Семеній О.С., Болтовський Р.В., Корзун І.А.

Перебуваючи на території підприємства та зайшовши в той чи інший кабінет, бачимо чистоту, порядок, затишок, та мало хто знає, що за цим стоять не тільки ті працівники, котрі там працюють, а й ті, хто слідкують за чистотою та порядком, це – наші прибиральниці: Зубенко О.І., Кисельова Н.М., Репп А.М.

Коли виникає потреба пофарбувати, побілити, прибити, зробити ремонт та ще багато чого, що потребує дрібної та великої уваги, – тут велика подяка маляру Климчук О.В., столяру Турло О.І.

Складну систему звітності робіт з кадрами, економічні та бухгалтерські питання, безперебійну роботу оргтехніки, комп’ютерної техніки, супровід програмного забезпечення виконують працівники: економіст з праці Токарчук О.П., провідний бухгалтер Хохба А.В., провідний інженер з комп’ютерних систем Бідник А.С.

До недавнього часу вирішення всіх питань, не тільки для працівників господарства, а й для абонентів, починалися з приймальні, де беззмінно працює вже понад 16 років Орловська Н.В.

На даний час багато чого змінилося, і тепер, щоб вирішити будь-яке питання, необхідно звернуться до Центру обслуговування клієнтів, де вас готові завжди прийняти кваліфіковані фахівці Пальчук О.В., Рудюк І.О., Мовчан Ж.В., Мацак Н.П.

Працівники господарства постійно підвищують свої професійні знання, щорічно проходять перевірку знань з питань охорони праці, пожежної безпеки. Для удосконалення майстерності ПАТ «Дніпропетровськгаз» щорічно проводить конкурси на кращі бригади ГРП/ШРП, АДС, КПО. Так Жовтоводська бригада ГРП двічі займала І місце в області серед 60 команд (2015, 2017 рр.), а в 2017 році бригада КПО зайняла ІІІ місце серед 34 бригад, що свідчить про високий професіоналізм наших працівників.

Велика кількість кубків, грамот, дипломів говорить не тільки про професійні досягнення, а й про спортивні здобутки колективу. Працівники активно беруть участь у спортивних змаганнях, спартакіадах та займають почесні призові місця. Наші працівники-спортсмени: Мельничук К.І., Дерев’янчук С.С., Токарчук О.П., Каретніченко О.І., Ручко С.М., Семеній О.С., Кудрейко Д.В., Пушкаренко М.І., Назаренко Н.М.

Дуже хочеться відмітити працівників, які окрім своїх посадових обов’язків, незважаючи на велику завантаженість, добросовісно та відповідально виконують додаткові обсяги робіт, серед них Сихлєр К.О., Демченко І.Е., Сланіна І.І., Кошик К.В., Токарчук О.П., Поляков Є.Ю.

Із гордістю можна говорити про досягнення колективу, про фахову підготовку спеціалістів, а основу тут завжди складають люди – професіонали своєї справи. Але в цей день неможливо не згадати про ветеранів, які заклали першу цеглину в основу нашого підприємства, брали участь у формуванні та розвитку, зміцненні та досягненні успіхів підприємства. На жаль, багатьох із них уже немає з нами: Павловський О.О., Петровський П.М., Булавко С.Д., Бап Н.І., Бокий А.Є., Береза М.І., Крот В.А. Неможливо не згадати імен працівників, які загинули, захищаючи цілісність нашої держави, – Юхимець І.М., Алєксєєнко В.М.

У цю ювілейну дату хочемо висловити велику подяку нашим працівникам-пенсіонерам: Родя М.С., Коваленко Л.М., Юнак Н.І., Шкута Л.Ф., Стекачова Л.Ф., Шваб Є.В., Романко Г.П., Тараненко М.В., Онищенко М.Н., Замойська Г.В., Василиненко О.О., Коваль З.П., Артеєва В.І., Кисельова Т.Л., Бєлоус П.І., Мисник О.Г., Солобчук Г.І., Багмет О.В., Олейникова В.Я., Капінус В.М., Ковтун В.В., Крутенко Н.І., Василиненко Л.І., Колесник Л.І., Крутенко Г.В., Хрен В.О., Корф А.Т., Пасько Ю.О.

Щиро вітаю всіх працівників, ветеранів та їх родини зі святом! Шановні колеги, дякую вам за сумлінну працю упродовж 50-ти років, безаварійну експлуатацію і обслуговування газового обладнання, безперебійне газопостачання споживачів.

Від усієї душі бажаю вам, вашим рідним міцного здоров’я, добробуту, мирного неба, процвітання та нових успіхів!

А.В.Прохоров.

Шановні працівники та ветерани Жовтоводської дільниці Кам’янського відділення ПАТ «Дніпропетровськгаз»!

Щиро вітаю вас зі святом – із 50-річчям із дати утворення Жовтоводської дільниці. За роки свого існування ваше підприємство зарекомендувало себе як надійне та стабільне, яке знають і поважають. Завдяки самовідданій праці вашого трудового колективу Жовтоводська дільниця досягає вагомих успіхів у роботі, а споживачі міста Жовті Води та П’ятихатського району безперебійно забезпечені природним газом. Ви неодноразово доводили, що навіть у найскладніші часи здатні йти вперед та готові вирішувати найважчі завдання.

Бажаю вашому підприємству стабільності, подальшого розвитку і процвітанні, а працівникам – міцного здоров’я, добробуту, успіхів у роботі, оптимізму, впевненості у завтрашньому дні, натхнення в щоденній праці. Переконаний, що наше плідне співробітництво й надалі слугуватиме інтересам жовтоводської громади, сприятиме поліпшенню процесу розподілу природного газу споживачам нашого регіону.

З повагою та найкращими побажаннями міський голова Володимир АБРАМОВ