17 червня 2018 року комунальне підприємство «Жовтоводськтепломережа» відзначає 60-річний ювілей.

Комунальне підприємство «Жовтоводськтепломережа» – жовтоводське енергетичне підприємство, котре є єдиним джерелом централізованого теплопостачання в м.Жовті Води.

«Жовтоводськтепломережа» – це розгалужена технічна і технологічна структура, що включає в себе систему водопідготовки (майбутнього теплоносія), котельні з потужними котлами ПТВМ-100 зі встановленим тепловим навантаженням 300 Гкал/год, насосним обладнанням, системою магістральних і квартальних тепломереж загальною протяжністю 81,84 км у двотрубному виконанні. Крім цього, на балансі підприємства – 4 топкових з 8-ма котлами типу Pegasus для забезпечення теплом жителів с.Суха Балка.

Середня чисельність штатних працівників КП «Жовтоводськтепломережа» становить 201 особу.

У червні 2018 року ТЕЦ КП «Жовтоводськтепломережа» виповнюється 60 років.

Історія підприємства

До 1954 року житловий масив м.Жовті Води забезпечувався теплом декількома вбудованими в будинках котельнями.

У 1954 році вводиться в експлуатацію невелика котельня, в якій встановлюється 6 парових і 4 паровозних котлів сумарною продуктивністю 54 тонни пари на годину.

Будівництво в місті великих промислових підприємств оборонного комплексу і стрімке зростання житлового фонду вимагало подальшого розвитку енергетичної бази.

Для цього в травні 1954 року починається будівництво теплової електричної станції потужністю 24 МВт, основною метою якої було гарантування безперебійної роботи збагачувальної фабрики з виробництва уранового концентрату Східного ГЗК.

Відмінна організація робіт, високі ділові якості керівників будівництва та продуктивна праця будівельних бригад дозволили вже в серпні 1957року прийняти в тимчасову експлуатацію електропристрої ТЕЦ і один трансформатор для власних потреб.

До цього часу під керівництвом заступника головного механіка-головного енергетика управління СхідГЗК Лінцера Арнольда Семеновича і головного інженера Щепетильникова В.А. починає формуватися колектив споруджуваної станції, який зайнявся забезпеченням життєдіяльності міста.

Призначаються перші начальники цехів: котельного – Мозговий Ю.П.; турбінного – Вол В.Б.; електроцеху – Щипачов В.К.; хімводоочищення – Седашьов К.А.; енерголабораторії – Брянцев Г.В.; ПТБ – Мележик А.П.

Добрі слова подяки хочеться сказати працівникам підрозділу, які вклали багато праці і знань під час пуску ТЕЦ. Це: Давидов, Савін, Мірошниченко, Лебедєв, Леньов, Луска, Михальченко, Кухарчук, Ромашевський, Газов, Масло, Добринін та багато інших.

Восени 1957 року було прийнято в експлуатацію теплові мережі ТЕЦ, розтоплений і введений в тимчасову експлуатацію паровий енергетичний котел і пущено перше тепло.

17 червня 1958 року після проведення комплексних випробувань була прийнята в експлуатацію перша черга Жовтоводської ТЕЦ у складі двох енергетичних котлів, турбогенератора 12 МВт, складу вугілля, мазутонасосної станції та іншого допоміжного обладнання.

Друга черга ТЕЦ – енергетичні котли ст. № 3 і №4, турбогенератор №2, турбонасоси живлення, мережеві насоси – була прийнята в експлуатацію 10 квітня 1959р. Встановлена потужність ТЕЦ склала: електрична – 24 МВт, теплова – 192 Гкал.

Першим директором цього колективу став заслужений енергетик України – Микола Миколайович Хапугін, а колектив ТЕЦ під його керуванням стає одним із передових підрозділів Східного гірничо-збагачувального комбінату.

Протягом 1964-1974рр. проведено реконструкцію 4-х енергетичних котлів та встановлені перші водогрійні котли ПТВМ-100, що дозволило збільшити встановлену потужність ТЕЦ до 30 МВт електричної та 310 Гкал теплової енергії.

У червні 1962 року на базі ТЕЦ, цеху тепловодопостачання та цеху електричних мереж і підстанцій організовується енергослужба підприємства. А в березні 1966-го генераторами ТЕЦ вироблено перший мільярд кіловат-годин електроенергії.

У 1974 році, в результаті реконструкції ТЕЦ, було вирішено питання забезпечення міста і промислових об’єктів гарячою водою. Почалося нарощування обсягів, автоматизація процесів.

У 1980 році на базі енергослужби, а також ділянок теплоелектропостачання, водопостачання та каналізації ЖКП, створюється об’єднана енергослужба комбінату.

Після реконструкції у 1985 році, коли на ТЕЦ була завершена установка 5 водогрійних котлів ПТВМ-100, встановлена теплова потужність підприємства становила 685 Гкал/год.

У 80-х роках проводяться роботи із впровадження науково-технічних досягнень. На парових котлах ТЕЦ встановлені золоуловлювальні апарати зі зустрічно-закручувальними потоками (ВЗП). У 1985 році на ВДНГ апарат ВЗП був удостоєний бронзової медалі. У числі лауреатів, удостоєних медалі, був начальник котельного цеху ТЕЦ Стамбровський Віктор Георгійович.

У лютому 1985 року колектив об’єднаної енергослужби очолив Панченко Анатолій Федорович.

У цей час основним паливом для водогрійних і енергетичних котлів був природний газ.

У 1986-87рр. активно проводяться роботи з переведення всіх водогрійних котлів на спалювання природного газу.

Це дозволило значно скоротити шкідливі викиди в атмосферу і підвищити ефективність роботи енергетичного обладнання. В кінці 80-х років Жовтоводська ТЕЦ забезпечувала реалізацію 90% виробленої продукції для промислових підприємств міста, 10% йшло на забезпечення опалення та цілорічну подачу гарячої води для житлового фонду міста.

Праця колективу, його досягнення і успіхи багато в чому сприяли виконанню виробничих завдань комбінату. Про це свідчать високі урядові нагороди, якими був відзначений труд енергетиків.

Орденами Трудового Червоного Прапора були нагороджені: Хапугін, Продайвода, Лучко, Макарова; орденами «Знак Пошани» нагороджені: Кецманюк, Богачик; кавалер ордена «Трудової Слави» 3 ступеня стали: Бессараб, Сокуренко, Голубчик, Бабій; 54 працівники були нагороджені медалями.

У 1991 році зі структури об’єднаної енергослужби виділяються цех водопостачання та каналізації, ділянки міських електричних і теплових мереж.

У 1995 році на базі ділянки магістральних теплових мереж енергослужби і ділянки міських теплових мереж створюється Жовтоводське підприємство теплових мереж.

У квітні 1996 року ТЕЦ була виведена зі складу Східного ГЗК і було утворено в структурі Держкоматому Державне Жовтоводське енергетичне підприємство (ДЖЕП).

1 жовтня 1999 року на базі Жовтоводського підприємства теплових мереж і ДЖЕП створюється міське комунальне підприємство «Жовтоводськтепломережа», основним завданням якого є забезпечення промислових підприємств, об’єктів бюджетної сфери та житлового масиву міста теплоенергією і гарячою водою.

У 2007 році була відремонтована паротурбінна установка ТГ-2, проведено її налагодження і запуск у промислову експлуатацію, здійснено капітальний ремонт магістральних теплових мереж із поліпшенням теплотехнічних характеристик відремонтованої ділянки, що сприяло значному зниженню теплових втрат.

У зв’язку з економічною недоцільністю роботи за «відкритою» схемою гарячого водопостачання, в 2008году припинена подача на місто гарячої води, а в лютому 2009 року зупинені енергетичні котли ЦКТІ і припинено випуск електричної енергії.

Підприємство переходить на випуск теплової енергії виключно котлами ПТВМ-100 і фактично працює в режимі котельні.

З метою підвищення надійності централізованої схеми теплопостачання міста з 2009 року розпочато роботи з реконструкції підприємства. Змінено технологічну схему вироблення теплової енергії та підготовки хімочищеної води. У 2009 і 2011 роках проведено капітальні ремонти двох водогрійних котів ПТВМ-100, що дозволило за рахунок підвищення ККД котлів до 94% значно знизити питому норму витрати палива на вироблення тепла і поліпшити якість наданої послуги з централізованого теплопостачання.

Основним завданням на нинішньому етапі стають подальше стабільне функціонування КП «Жовтоводськтепломережа» і виконання найскладніших виробничих і фінансових завдань, включаючи модернізацію і відновлення працездатності теплових мереж, підвищення конкурентоспроможності підприємства в умовах децентралізації теплопостачання, фінансова стабільність в умовах різкого підвищення цін на природний газ і введення розрахункових рахунків із спеціальним режимом використання.

На підприємстві працюють грамотні і високопрофесійні фахівці, які добре знають і люблять свою справу. Серед них: Кучик А.Д., Данилов М.Ф., Муров Б.І., Васильєв Б.Б., Іванченко В.Є., Нагородняя Т.П., Павличенко В.В., Михайличенко Ю.В., Гасюк Л.В. та багато інших.

Жовтоводськтепломережа це одна велика сім’я і ми дуже пишаємося тим, що з батьками пліч-о-пліч працюють діти, на зміну дітям приходять онуки. Трудові династії – це гордість нашого колективу, це надійність і відданість спільній справі. Загальний трудовий стаж найбільш багаторічної трудової династії родичів Мовчан та Нестерових становить понад 100 років!

На підприємстві також працюють люди, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Серед них: Васильчук В.І., Богуславський А.Н, Карастоянов Г.Н., Шкурський В.І.

Не можна не сказати про тих, хто сьогодні керує роботою служб, цехів і дільниць. Це завдяки їх зусиллям створені і працюють колективи підрозділів, підтримуються в робочому стані обладнання та мережі, впроваджуються нові енергозберігаючі технології.

У складних умовах розвитку паливно-енергетичного комплексу працівники КП «Жовтоводськтепломережа» своєю працею вносять неоціненний вклад у забезпечення життєздатності міста. Саме від професійних якостей працівників нашого підприємства залежить тепло і затишок в оселях мешканців міста.

Колектив КП щохвилини, щосекунди робить усе можливе для того, щоб «гаряче серце» нашого міста, наша станція працювала невпинно.

Виконавчий комітет Жовтоводської міської ради, депутатський корпус, члени виконкому щиро вітають співробітників та ветеранів КП «Жовтоводськтепломережа» з 60-річним ювілеєм! Бажаємо вашому підприємству стабільності, подальшого розвитку і процвітанні, а працівникам – міцного здоров’я, добробуту, успіхів у роботі, оптимізму, впевненості у завтрашньому дні, натхнення в щоденній праці. Величезне спасибі вам за те, що споживачі міста Жовті Води щороку в опалювальний період безперебійно забезпечені теплом. Зі святом вас!