Із 1 січня 2020 року громадяни пільгових категорій можуть у будь-який час подати заяву про отримання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у готівковій грошовій (монетизованій) формі. Про це розповіли в управлінні праці та соціального захисту населення Жовтоводської міськради.

В управлінні праці та соціального захисту населення міської ради повідомили, що 27 грудня 2019 року ухвалено постанову Кабінету Міністрів України №1123 «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо питань житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг», якою внесено зміни до Порядку надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу у грошовій формі. Відповідно до нововведень, починаючи з 1 січня 2020 року, громадяни пільгових категорій мають право у будь-який час подати заяву про перехід на грошову готівкову форму отримання пільг на оплату житлово-комунальних послуг. Тобто Постановою скасовано обмеження, яке раніше не дозволяло пільговикам звертатися до органів соцзахисту за виплатою пільги готівкою після початку опалювального (з 15 жовтня) та неопалювального (з 15 травня) сезонів.

В УПСЗН Жовтоводської міської ради зауважили наступне. Для того, аби отримати пільгу на оплату житлово-комунальних послуг у готівковій грошовій формі вже у поточному місяці, відповідну заяву необхідно подати до органу соцзахисту до 25 січня. Із документів також знадобляться паспорт, ідентифікаційний код, інформація про рахунок у банківській установі. За бажанням заявника пільгу готівкою можна отримувати через відділення АТ «Укрпошта» за місцем проживання.

Окрім того, в управлінні праці та соціального захисту населення Жовтоводської міськради повідомили, що Урядом узгоджено положення постанов Кабміну щодо надання житлових субсидій та пільг із ЗУ «Про Державний бюджет України на 2020 рік». Відтепер громадянам, які отримують субсидію на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу та твердого побутового палива й у яких відсутня прострочена заборгованість з оплати комунальних послуг, субсидія на наступний період (2020 рік) буде призначатись у грошовій готівковій формі. Проте, це не стосується осіб, яким надано субсидію на опалювальний сезон 2019-2020рр. у безготівковій формі. У разі, якщо у вищезазначеної категорії громадян буде відсутня прострочена понад два місяці (станом на 01.05.2020р.) заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг, то субсидію вони отримуватимуть готівкою.

Марина Котова.