Управління праці та соцзахисту населення Жовтоводської міської ради інформує жовтоводців про зміни, внесені до порядку призначення житлових субсидій, які запроваджуються з жовтня п.р. згідно з Постановою КМУ № 841 від 17 жовтня 2018 року.

Розширено напрямки використання субсидії

Житлові субсидії тепер будуть надаватись також на оплату внесків за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку, за абонентське обслуговування для споживачів комунальних послуг, що надаються у багатоквартирних будинках за індивідуальними договорами (методика компенсації оплати цих витрат розробляється).

Розширено перелік осіб, яким може бути збільшена норма житла, на яку надається субсидія на 30%

Відтепер субсидію на понаднормову площу житла можуть отримати також громадяни які:

– отримують пенсію у зв’язку з втратою годувальника (не стосується працездатних громадян, які отримують зазначену пенсію на дитину);

– досягли пенсійного віку і отримують пенсію за вислугою років;

– отримують державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю.

(Цим громадянам потрібно подати нову заяву та декларацію для розрахунку субсидії на збільшену норму з урахуванням рішення комісії).

Якщо ЄСВ не сплачується (затримується сплата) з вини роботодавця, робітники мають право на субсидію

Субсидія може призначатись на загальних підставах у випадках не сплати ЄСВ, якщо заборгованість зі сплати виникла з вини роботодавця, за умови підтвердження роботодавця про заборгованість з виплати заробітної плати та долучається до справи за заявою субсидіанта.

Субсидія на опалювальну площу

Відповідно до прийнятої Постанови, право на отримання субсидії матимуть сім’ї, які мають житлові будинки опалювальною площею не більше 200 м² і квартири опалювальною площею не більше 120 м², до цих змін розглядалася загальна площа житлового приміщення.

Якщо два особові рахунки

Врегульовано питання наявності двох особових рахунків у великому будинку/квартирі. За рішенням комісії субсидія може бути призначена на житлові приміщення (будинки), на які оформлено два і більше окремі особові рахунки, за умови, що опалювана площа частини житлового приміщення кожного домогосподарства, на яку призначається субсидія, не перевищує 120 кв.м для квартири, 200 кв.м для індивідуального будинку та в частинах цього житлового приміщення проживають не члени однієї сім’ї (чоловік, дружина, неповнолітні діти).

Розширено повноваження комісії з призначення субсидій

Комісія може призначати субсидії за особливими умовами у разі, коли:

– особа перебуває у складних життєвих обставинах, викликаних тривалою хворобою, що підтверджується висновком лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я;

– особа або інші члени домогосподарства надають соціальні послуги, перебувають у місцях позбавлення волі, що підтверджується відповідною довідкою цього закладу;

– члени домогосподарства є алко- або наркозалежними, що підтверджується довідкою від лікаря;

– особа мала суму середньомісячної нарахованої заробітної плати менше від розміру мінімальної заробітної плати не більше ніж на 10 відсотків за умови сплати ЄСВ.

Субсидія, якщо перебуваєте за кордоном

Надано право отримувати субсидію у випадку перебування осіб за кордоном легально. Субсидія за рішенням комісії може призначатись, якщо члени домогосподарства в період, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, документально підтвердили набуття страхового стажу в інших країнах шляхом надання легалізованих в Україні документів.

Субсидії студентам

Вирішено питання призначення субсидії студентам, які проживають у гуртожитку. При розрахунку розміру субсидії доходи батьків не враховуються у разі призначення субсидії студентам (у т.ч. неповнолітнім), які зареєстровані у гуртожитку за місцем навчання.

Урахування доходів, якщо батьки розлучені

Вирішено питання врахування доходів розлучених батьків за наявності дитини. У випадку, коли батьки розлучені, при розрахунку розміру субсидії доходи одного з батьків дитини не враховуються у разі призначення субсидії другому з батьків, який зареєстрований на одній житловій площі і проживає разом із дитиною.

Урахування доходів непрацюючим пенсіонерам

У разі призначення житлової субсидії з початку опалювального сезону доходи у вигляді пенсії враховуються в розмірі нарахованої пенсії за останній місяць попереднього неопалювального сезону (вересень), а у разі призначення житлової субсидії з початку неопалювального сезону доходи у вигляді пенсії враховуються в розмірі нарахованої пенсії за останній місяць попереднього опалювального сезону (квітень). Право на призначення субсидії за однією пенсією набувається, коли у останньому місяці періоду, який враховується для розрахунку субсидії за повний місяць, дохід складається лише з однієї пенсії (з жовтня – це червень, у листопаді-грудні-січні – це вересень, у лютому 2019р. – це грудень2018р.).

Виплата коштів невикористаної субсидії

В окремих випадках, за рішенням комісії, кошти невикористаної житлової субсидії (монетизовані) можуть бути виплачені особам похилого віку та особам з інвалідністю, які мешкають у містах обласного значення, через відділення поштового зв’язку ПАТ «Укрпошта».

Сплачувати фактичну вартість послуги

Вирішено питання, що у разі, коли фактична вартість спожитих послуг є меншою, ніж обов’язкова частка, яка визначена відповідно до призначеної субсидії, громадяни сплачуватимуть фактичну вартість послуги.

Субсидія призначається з місяця звернення

Субсидія на оплату житлово-комунальних послуг тепер призначається з місяця звернення до кінця опалювального сезону (30 квітня) і розраховується окремо на неопалювальний та опалювальний сезон.

Усім субсидіантам, котрим субсидія призначена на неопалювальний період (у т.ч. й «нульова», у т.ч. за рішенням комісії), буде продовжено термін дії субсидії до кінця опалювального сезону. У разі можливих змін (у складі сім’ї, соціальному статусі, придбання житла та інших придбань на суму більше 50 тис.грн, зміна переліку отримуваних комунальних послуг) громадянин, якому призначено субсидію, зобов’язаний протягом 30 днів проінформувати УПСЗН про обставини для перерахунку.

Розрахунок розміру субсидії на опалювальний сезон

Розрахунок розміру субсидії на опалювальний сезон із жовтня 2018р. проводиться на підставі доходів за І-ІІ квартали поточного року. Громадяни працездатного віку, у яких середньомісячні доходи менше мінімальної заробітної плати та не сплачено ЄСВ у мінімальному розмірі сумарно протягом 3-х місяців періоду, за який враховуються доходи, можуть звернутися до УПСЗН із заявою для розгляду справи на засіданні комісії.