Відпрацювати професійні навички та оперативність реагування у разі виникнення надзвичайних ситуацій – 18 травня в смт Гвардійське пройшли навчання для рятувальників, поліцейських і спеціалізованих служб цивільного захисту. На навчаннях розбирали всі нюанси, які стосуються ліквідації лісових пожеж та у військових частинах.

Як пояснив міський голова Володимир Абрамов, який теж узяв участь у комплексних навчаннях, зазначені практичні заняття актуальні як ніколи. Всі добре пам’ятають минулорічну пожежу на старому сміттєзвалищі, яку гасили декілька днів. Тому потрібно знати не тільки в теорії, а й на практиці, що робити в екстреному випадку.

Разом із очільником міста у показових навчаннях узяли участь начальник відділу взаємодії з правоохоронними органами, цивільного захисту та оборонної роботи виконкому міськради Володимир Рябоконь і начальник міського відділу ДСНС Олександр Чорний. Вони мали нагоду перейняти досвід, як потрібно діяти, захищаючи територію від надзвичайних ситуацій і пожеж у екосистемах.

Особисто проконтролювати навчання та перевірити готовність рятувальників до ліквідації пожеж приїхав перший заступник голови облдержадміністрації Олег Кужман. Він зазначив, що розвиток системи цивільного захисту – пріоритетне завдання для керівництва області.

За задумом навчань, у результаті загоряння складської будівлі на території військової частини – зайнялася суха трава на полігоні. Пожежні мали загасити сухостій та попередити подальше розповсюдження вогню на прилеглій території. З поставленою задачею впоралися – «надзвичайну ситуацію» ліквідували. Всього у навчаннях були задіяні 34 одиниці техніки та 145 осіб особового складу.