Минулого тижня представники виконкому, у межах своєї компетенції, здійснили перевірку десяти суб’єктів господарської діяльності, які продають алкогольні напої та тютюнові вироби, на наявність відповідних ліцензій. Про це розповів міський голова Володимир Абрамов на оперативній нараді 16 липня.

За словами очільника Жовтих Вод, перевірки розпочали з підприємців, які здійснюють роздрібну торгівлю тютюновими виробами та алкогольними напоями, у тому числі і пивом, у віддалених районах міста. До складу учасників рейду на чолі із заступником міського голови Єгором Харитоновим увійшли представники відділу з питань розвитку підприємництва та захисту прав споживачів, відділу з питань взаємодії з правоохоронними органами, цивільного захисту та оборонної роботи виконкому міської ради. Також запрошували представників поліції, але з невідомих причин вони відмовилися взяти участь у перевірці. Представники виконкому відвідали 10 торгових точок, які продають у роздріб алкогольні напої та тютюнові вироби. Факт відсутності ліцензій зафіксовано у трьох підприємців.

«Чому ми занепокоєні питанням наявності у підприємців ліцензій на торгівлю товарами підакцизної групи? Тому що це, перш за все, впливає на наповнюваність бюджету міста, – говорить В.Абрамов. – Але є ще один аспект – законна робота суб’єктів господарської діяльності та забезпечення у цій сфері конкурентного середовища».

Міський голова розповів, що до нього почали звертатися підприємці й запитувати, чому вони щороку за отримання ліцензії та патенту мають сплачувати близько 13 тис.грн, а інші – нічого, отримуючи при цьому такий же прибуток. Але це ще не все. Окрім того, що деякі підприємці міста торгують підакцизними товарами без ліцензій, дехто примудрився відкрити автозаправку, не маючі взагалі дозвільних документів.

«У місті зафіксовано факт незаконного встановлення газової заправки без жодних на те дозволів та рішень міської ради, – повідомив В.Абрамов. – Звідси і виникають питання у тих, хто працює законно: чому одні на конкурсних засадах виборюють право оренди на земельну ділянку, виготовляють проекти, проходять різноманітні перевірки, навчають персонал, а інші – встановлюють просто так».

За словами очільника Жовтих Вод, подібна ситуація склалась і з перевезеннями пасажирів у таксі. Наразі лише три таксиста (без реєстрації ПП) мають відповідну ліцензію, яка коштує усього 170 гривень.

«Ми доб’ємося того, що ліцензії матимуть усі підприємці, – наголосив В.Абрамов. – Порядок, як і з незаконними захороненнями, роботою ринку, наведемо і тут. Тому закликаю усіх суб’єктів господарської діяльності дотримуватися законодавства та працювати у законному полі».

За підсумками перевірки на недобросовісних підприємців складено акти, які буде направлено до Кам’янської ОДПІ та Жовтоводського відділу поліції.

Довідка

Відповідно до норм діючого законодавства України суб’єкти підприємництва до початку ведення господарської діяльності з роздрібного та оптового продажу алкогольних та тютюнових виробів зобов’язані отримати відповідну ліцензію та мати реєстратор розрахункових операцій.

За що можуть оштрафувати при торгівлі алкоголем та тютюновими виробами:

  • продаж алкоголю, зокрема пива (крім безалкогольного) особі, яка не досягла 18 років – від 510 до 1700 гривень;
  • торгівлю в приміщеннях і на території навчальних закладів, закладів охорони здоров’я – 6800 гривень;
  • торгівля без наявності ліцензії – штраф у розмірі 200% вартості партії товару, але не менше 17 тис. грн;
  • реалізація алкогольних напоїв або тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка або з підробленими марками акцизного податку – штраф у розмірі 200% вартості товару, але не менше 17 тис.грн;
  • торгівля алкогольними напоями через касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), не зазначений у ліцензії – 200% вартості реалізованої через такий РРО (книгу обліку розрахункових операцій) продукції, але не менше 10 тис.грн.

Окрім того, торгівля алкоголем або тютюновими виробами без ліцензії тягне за собою також і адміністративну відповідальність посадових осіб підприємства. Згідно зі ст.156 Кодексу України про адміністративні правопорушення розмір штрафу становить від 850 до 3400 грн з конфіскацією алкогольних напоїв (тютюнових виробів) та виручки, отриманої від їхнього продажу. А повторне порушення протягом року спричинить накладення штрафу від 2550 до 4250 грн з конфіскацією предметів торгівлі.