Минулого тижня міський голова Володимир Абрамов побував на Веселоіванівській водоймі, де того дня відпочивало близько тисячі жовтоводців. Наразі там відбувається благоустрій за кошти Бюджету участі, минулорічним переможцем якого став проект Жовтоводського товариства рибалок (ГО «ЖОР»). Очолює товариство Віктор Ізергін. Міський голова, перебуваючи на водоймі, подякував рибалкам за ініціативність та розповів про реалізацію інших проектів Бюджету участі – 2016.

«Нарешті ми дочекались того, що ця водойма стала місцем відпочинку наших городян, – сказав В.Абрамов. – Дякую Жовтоводському товариству рибалок за ініціативність та небайдужість». Міський голова повідомив, що громадська організація «ЖОР» була створена у березні минулого року, на сьогодні налічує понад 600 членів. На початку функціонування ГО акцент був зроблений на закупівлю (за власні кошти) і запуск малька, потім увага була приділена й самій водоймі, її благоустрою. Проводились суботники, прилегла до води територія й сама водойма були вичищені. Члени товариства не тільки ловлять рибу, а й проводять змагання серед рибалок різного віку.

Минулого року товариство посіло перше місце у конкурсі проектів Бюджету участі і цього річ розпочалася його реалізація. Станом на початок серпня тут завезений пісок (200 т), встановлені дитячі майданчики, кабінки для перевдягання, лавочки, готується волейбольний майданчик. В.Абрамов звернувся до членів товариства рибалок із тим, щоб наступного року вони знову взяли участь у змаганні проектів партиципаторного бюджету, оскільки територія цієї зони відпочинку потребує продовження благоустрою. Це є актуальним для міста, адже жовтоводці мають проводити своє дозвілля безпечно, у відповідних умовах.

Міський голова зазначив, що міська влада не стоїть осторонь вирішення питань благоустрою Веселої Іванівки. Минулого року розпочався ремонт дороги по вул. В.Великого, якою рухаються автобуси, їздять містяни на автомашинах, велосипедах. Депутати міської ради одноголосно підтримали рішення про проведення поточного ремонту дороги цього року.

«У планах – провести тут освітлення, встановити торгові точки, щоб жовтоводці мали можливість отримати цілий комплекс послуг, – сказав мер міста. – Окрім цього, плануємо Веселоіванівську водойму перетворити на легалізоване місце відпочинку. Для цього необхідно провести низку заходів. На сьогодні триває процес передачі водойми і дамби з балансу ДП «Агроцех «Жовторічанський», яке перебуває на стадії банкрутства, на баланс міста. Після цього можна буде більш предметно займатись водоймою – провести водолазне обстеження дна, взяти проби води, облаштувати місце для плавання, продовжувати благоустрій території».

В.Абрамов розповів про реалізацію інших проектів Бюджету участі. Він зазначив, що наразі повністю реалізований проект щодо придбання апаратури для відділу культури; на стадії реалізації – проект «Весела панда» – ігровий майданчик для дітей.

Поки що не реалізований проект «Місто без амброзії». Він виявився складним у практичній реалізації. За словами мера, одна справа, коли треба придбати якесь обладнання для втілення проекту: це робиться без проблем через систему ProZorro. Інша справа – організувати роботу з приймання та утилізації зібраної амброзії. Це – робочі місця, зарплата людей тощо. Окрім того, спалювати на полігоні ТПВ рослини неможна.

«Хотів би звернути увагу тих, хто подаватиме в майбутньому свої заявки на участь у партиципаторному бюджеті, а також голосуватиме за проекти, на те, що їх реалізація повинна принести користь для усієї громади міста, а не для якогось окремого навчального закладу, наприклад. Найбільш оптимальними є проекти, спрямовані на покращення благоустрою міста», – сказав міський голова.

Керівник ГО «ЖОР» Віктор Ізергін подякував усім жовтоводцям, котрі підтримали проект товариства. «Головне те, що ми зробили цей куточок відпочинку доступним для городян. Таких проектів не багато по всій Україні. Ми – одні з перших прокладаємо цей шлях, дбаючи, щоб усім стало краще. Це – міська територія, водойма – громадська. Тому звертаюсь до мешканців: після відпочинку біля водойми забирайте своє сміття. Згодом буде вирішено питання про встановлення тут контейнерів для відходів, яке вивозитиме КП «Чисте місто». Не будьте байдужими до питання дотримання порядку і чистоти на загальноміських територіях для відпочинку!»

Фото Віталія Жушмана.

Відео ТРК «Жовта Річка».