17 квітня міський голова Володимир Абрамов провів брифінг, під час якого озвучив питання ремонту доріг, благоустрою міста, занедбаних об’єктів, об’єднання територіальних громад.

Ремонт доріг

Володимир Абрамов повідомив, що за підсумками І кварталу 2018 року бюджет міста за власними надходженнями перевиконано на 17%, у результаті чого міська скарбниця додатково отримала близько 6 млн грн. За словами міського голови, перспектива щодо виконання бюджету міста простежується позитивна, що дає можливість за підсумками півріччя перерозподілити кошти й профінансувати украй необхідні роботи.

В.Абрамов зазначив, що серед пріоритетних напрямків, які, на його думку, є найважливішими, залишається ремонт доріг. Стосовно капітального ремонту є певні труднощі – тендери на капремонт вулиць Хмельницького і Під’їздна (в’їзд до міста з Київської траси) проведені, але обласним бюджетом кошти на виконання цих робіт не виділені. Тож місту доведеться здійснювати власними силами лише ямковий ремонт, на що в бюджеті передбачено 2 млн грн. Ямковий ремонт планується завершити у теплу пору року. Наразі ведуться перемовини з трьома підрядниками, щоб прискорити виконання робіт. За підсумками півріччя планується додатково виділити на ямковий ремонт приблизно таку ж суму.

Але самих лише бюджетних коштів на виконання зазначених робіт не вистачить. Тому міська влада звертається з проханням до приватних структур міста допомогти відремонтувати дороги. Зокрема, ПрАТ «Гарант Метиз Інвест» планує виділити на це до 300 тис. грн.

Окрім того, за інформацією міського голови, для вирішення зазначеного питання є намір залучити кредитні кошти. Зокрема, один із державних банків зголосився надати кредит Жовтоводській міській раді. Наразі ведуться перемовини, планується отримати в кредит 5 млн грн. Ця пропозиція попередньо буде обговорюватись на сесії міської ради.

За словами В.Абрамова, кредитні кошти планується спрямувати на ремонт доріг і придбання дорожньої техніки. Ситуація з виконанням бюджету міста вселяє впевненість у тому, що кошти на погашення кредиту знайдуться.

Мер також зауважив, що державні банки надають кредити на термомодернізацію будинків. На його думку, це вигідно, оскільки утеплення оселі дає економію з теплопостачання до 50%. Кредити надаються без застави. Місцеві ОСББ вивчають це питання, а деякі вже оформили кредит.

За словами міського голови, планується внести зміни або навіть написати нову програму щодо стимулювання ОСББ, де передбачити компенсацію частини оплати відсотків за кредитами. Але це – у перспективі, усе буде залежати від активності ОСББ.

Благоустрій

«Хотілося б, щоб без нагадування кожен підприємець, кожне підприємство прибирало біля своїх об’єктів», – сказав В.Абрамов. Ретельно доглядають свої території ДП «СхідГЗК», НВК «АтаМ». Працівники виконкому прибиратимуть біля водойми у дитячому парку. За словами міського голови, ця територія дуже засмічена, що зайвий раз свідчить про низький культурний рівень деяких мешканців міста.

На бульварі Свободи заплановано встановити нові урни, хоча, на думку мера, це навряд чи зупинить тих, хто звик кидати сміття там, де заманеться.

Очільник міста знову звернув увагу на стан довкілля в районі гаражного масиву «Вільхівський». Там величезні купи сміття, контейнерів немає й ніхто з власників гаражів не займається прибиранням.

В.Абрамов повідомив, що наразі є проблеми на підприємстві, котре виконує роботи з прибирання міста, проведення робіт із благоустрою, – КП ВЖРЕО: за борги заарештовані рахунки та техніка. Міський голова зазначив, що керівники комунальних підприємств мають досить високі зарплати, тож, на його переконання, повинні з належною відповідальністю ставитись і до виконання своїх обов’язків, прагнути організувати беззбиткову роботу підприємства. Приклад такий є – це КП «Чисте місто». Та, зрештою, якщо виникнуть проблеми з виконанням робіт із благоустрою, – вони будуть вирішені. «Ми знайдемо того, хто буде прибирати місто і заробляти за це гроші», – сказав В.Абрамов.

Занедбані об’єкти

Міський голова зазначив, що не раз звертався до приватних підприємців, депутатів та усіх бажаючих із пропозицією взяти у користування землі промислового призначення або покинуті будівлі й вести господарську діяльність. Наприклад, є у місті такий об’єкт як колишній кінотеатр «Супутник», він давним-давно має власника, але лад там досі не наведений. За словами мера, він декілька місяців займався цим питанням і наразі впевнений, що проблема буде вирішена. В.Абрамов також повідомив, що до нього звернулись потенційні інвестори, котрі мають намір відкрити у місті ще одне підприємство без шкідливих викидів. Приміщення знайшлося, очікується, що там будуть працевлаштовані 200 жінок.

Об’єднання громад

Очільник міста повідомив, про те, що 3 квітня Верховною Радою був прийнятий Закон про внесення змін до Закону України №6466 «Про добровільне об’єднання територіальних громад» щодо добровільного приєднання територіальних громад сіл, селищ до територіальних громад міст обласного значення.

Цим Законом передбачено поширити на територіальні громади міст обласного значення порядок приєднання до спроможних об’єднаних територіальних громад інших територіальних громад без проведення перших виборів до міської ради. Для цього територіальні громади міст обласного значення прирівняні до спроможних об’єднаних територіальних громад, які є основою формування нових територіальних громад. Тобто, при об’єднанні громад м.Жовті Води та с.Мар’янівка перевибори проводитися не будуть.

Мер нагадав, що об’єднані громади отримають субвенцію на розвиток інфраструктури, в нашому випадку (сума розраховується за формулою) – не менше 20 млн грн щороку протягом 5 років.

На найближчу сесію міської ради виноситься на розгляд новий проект рішення щодо об’єднання громад м.Жовті Води та с.Мар’янівка з урахуванням зауважень обласної ради.

Наталя Сіра.