Жовтоводський хлібозавод продовжує модернізувати виробництво, ремонтувати будівлю та цехи, залучати іноземні компанії для постачання та монтажу обладнання. Як проходить черговий етап ремонту на підприємстві, вирішив подивитися міський голова Володимир Абрамов. Екскурсію хлібозаводом провів 2 квітня приватний підприємець Ігор Затинацький.

Наразі на підприємстві триває ремонт приміщення, в якому буде встановлено 38-метрову піч, яка є невід’ємною частиною сучасної європейської лінії.

«Ця частина будівлі була у незадовільному стані: скрізь грибок, дірявий дах, облущені стіни, – пояснює І.Затинацький. – Тому все робимо з нуля. Вже провели капітальний ремонт покрівлі, підготували стіни до наступного етапу – фарбування, змонтували нові вентиляційні та комунікаційні системи. Сьогодні підрядна будівельна організація замінює покриття на цементно-бетонне».

Саме на майбутній підлозі загострив увагу Ігор Затинацький. Підприємець пояснив, що після запуску виробництва на неї припадатиме велике навантаження, тому покриття має бути міцним та надійним. «Ми використовували різні матеріали для підлоги: робили наливну, укладали плитку, але усе це не витримувало. Спілкуючись з іноземними інвесторами, відкрили для себе нову технологію: шляхом укладання на звичайну бетонну поверхню спеціального зміцнюючого шару, який додатково проходить пресування, шліфування та покривається лаком, отримуємо надміцне бетонне покриття».

За словами представника будівельної організації, таку технологію наливання підлоги у своїх виробничих приміщеннях використовують компанії «Сандора», «Рошен», торгівельно-розважальні центри та гіпермаркети.

Зацікавився технологією і міський голова Володимир Абрамов. Очільник міста зазначив, що подібну практику можна застосовувати і до ремонту жовтоводських доріг: замінювати асфальтне покриття на цементно-бетонне. «Це економічно доцільно, – зазначив В.Абрамов. – Вартість квадратного метра цементно-бетонного покриття в порівнянні з асфальтобетонним на 150-200 грн дешевша. При цьому термін експлуатації такої дороги істотно довший – до 30 років».

Очільник міста повідомив, що технологію, яка використовується на Жовтоводському хлібозаводі, міська влада візьме до уваги. Адже нагального ремонту вже давно потребує плитка у парку Слави. «Через постійну їзду автомобілів вона повністю зруйнувалася. А цементно-бетонне покриття – це вихід із ситуації: не надто дорого для місцевого бюджету, а головне – надійно».

Фото Віталія Жушмана.