Землі, на яких розкинулося місто Жовті Води, з давніх давен славилися своєю красою, своїми людьми. Волелюбність і працьовитість притаманні цілим поколінням. Вони обробляють, захищають, прикрашають і оспівують рідний край, створюючи нові сторінки історії Дніпропетровщини і всієї України. Жовті Води переживали різні події, були і часи скрути, і періоди стрімкого розвитку.

Ми запитали у міського голови Володимира Абрамова, чим живе сьогодні місто, які, з його точки зору, є перспективи розвитку Жовтих Вод. Поцікавились і роботою міської влади у розрізі співпраці з народним депутатом України Олегом Кришиним, який представляє інтереси 34 виборчого округу у Верховній Раді.

– Володимире Васильовичу, на посаді міського голови Ви працюєте не так давно. Розкажіть, будь ласка, яким був шлях Вашого становлення як керівника.

– Я навчався у школі №9 м. Жовті Води. Закінчив її з золотою медаллю, потім були інститут, аспірантура, юридична академія. Певний час я викладав в інституті підприємництва “Стратегія”, працював на керівних посадах. Вдячний жовтоводцям, що висловили мені свою довіру і доручили керувати містом. Проблем достатньо, продовжую вчитися і набувати досвіду.

– Наступне питання, можливо, трохи несподіване. Вам доводиться вирішувати складні і часом задавнені проблеми. Як працюється Вам? Чи знаходите підтримку з боку народного депутата Олега Кришина?

– Про Олега Юрійовича скажу відразу: я бачив багато різних депутатів, але вперше зустрів людину, яка ставиться до інших так чуйно і уважно. Зазвичай народні депутати вважають, що вони трохи нижче за Бога, але вище за всіх смертних. А він не з тієї когорти. Завжди елегантний, має вишуканий зовнішній вигляд. Що приваблює у ньому людей, так це освіченість, тактовність під час спілкування, уміння вислухати і визначити суть питання. За будь-яких обставин він завжди залишається виваженим, спокійним, розсудливим, володіє собою, своїми емоціями. Саме цим і викликає до себе непідробну повагу у виборців.

Перша моя зустріч з Олегом Юрійовичем відбулася відразу після того, як мене обрали на посаду міського голови, – наприкінці листопада 2015 року. Ми обговорили низку нагальних на той час для Жовтих Вод проблем. У подальшому ці питання дійсно вирішувалися, не повірите, навіть у зручний для мене час. За простотою і легкістю ділового спілкування і співпраці відчувається авторитет, вагомість нашого народного депутата в ешелонах вищої влади. Такі необхідні зустрічі з посадовцями високих рангів (з генералом поліції, урядовцями міністерств і відомств, з керівництвом облдержадміністрації) і дають змогу поступово вирішувати певні проблеми міста. У першу чергу вдалося зберегти функціонування медико-санітарної частини №9, яку майже три роки як переведено з підпорядкування Міністерству атомної енергетики на баланс місцевого бюджету. Завдяки Олегу Юрійовичу я отримав можливість обговорити це болюче питання із заступником міністра охорони здоров’я, а вже наприкінці 2016 року ми отримали 2,7 млн гривень цільових коштів на утримання медичного закладу. Саме такої суми тоді і не вистачало.

– Можете навести ще приклади, коли спільні зусилля і взаєморозуміння допомогли у вирішенні місцевих проблем?

– Завдяки співпраці з Олегом Кришиним вдається успішно вирішувати і питання навчальних закладів міста. Наприклад, при інспектуванні шкіл виявлено, що у їдальнях працівники просто фізично не встигають швидко і якісно вимивати посуд. Приємно відзначити, що досить оперативно, наприкінці 2016 року, за сприяння Олега Юрійовича надійшли кошти у сумі близько півмільйона гривень, а вже на початку 2017-го у їдальнях навчальних закладів були встановлені і введені в експлуатацію не лише посудомийні машини, але й інше спеціальне технологічне обладнання: енергозберігаючі духові шафи, електропательні, різальні машини. На сьогодні народний депутат продовжує ініціювати питання щодо належного фінансування сфери освіти та охорони здоров’я міста Жовті Води.

– Як вирішуєте одну з найактуальніших для багатьох міст проблему з ремонтом м’якої покрівлі багатоповерхівок?

– Поточного року з місцевого бюджету виділено кошти на проведення капітального ремонту восьми найпроблемніших житлових будинків. А за сприяння Олега Кришина з державного бюджету виділено додаткове фінансування і ми зможемо провести капітальні ремонти ще на шести об’єктах житлового фонду міста.

– До недавнього часу криміногенна ситуація по м. Жовті Води викликала занепокоєння як у пересічних мешканців, так і у керівництва міста.

– Так, різко зріс рівень злочинності, збільшилась кількість крадіжок майна комунальної та приватної власності, неодноразово фіксувалися кричущі факти порушень громадського порядку. На жаль, тодішнє керівництво міського відділу поліції неохоче йшло на контакт із місцевою владою та громадськістю. Олег Кришин ініціював проведення виїзної наради у м.Жовті Води за участю начальника Головного управління УМВС України у Дніпропетровській області. Проаналізувавши криміногенний стан, вжито цілу низку заходів, спрямованих на позитивні зрушення. Зокрема, проведено не лише кадрові зміни, але й внесено певні корективи у стиль та методи роботи особового складу. Поліпшилось і матеріально-технічне забезпечення міського відділу поліції – нещодавно отримано два сучасних патрульні автомобілі. І сьогодні ми вже відчуваємо, що підвищився відсоток розкриття злочинів «по гарячих слідах». Наведу лише декілька прикладів. Невідомою особою було викрадено кондиціонер із приміщення каси залізничного вокзалу. Також серед білого дня у продавця газет невідомий вихопив гаманець і кинувся тікати. І у першому, і у другому випадку зловмисники були оперативно затримані черговими нарядами патрульної поліції.

– Олег Кришин – один із тих, хто працює і активно впроваджує у життя на законотворчому рівні ідею індустріальних парків, у першу чергу турбуючись про збереження і сталий розвиток вітчизняного виробництва. Яка ситуація з новими робочими місцями, виробничими майданчиками у Жовтих Водах?

– Погоджуюсь, що створення індустріальних парків – передова ідея сьогодення. Завдяки відповідній законодавчій платформі, над якою працює народний депутат, на території нашого виборчого округу уже в стадії відкриття два підприємства. Одне з них – у м. Жовті Води. На території колишнього заводу «Електрон» працювало 19 суб’єктів господарювання, які відтепер об’єдналися у нову форму діяльності – “технопарк”. Уже встановлено виробниче технологічне обладнання, ведуться налагоджувальні роботи і на серпень-вересень 2017року заплановано випуск промислової продукції. Ще одне нове підприємство з’явиться незабаром на території нашого міста – це найсучасніший комплекс із переробки м’яса великої рогатої худоби. Загалом запуск цих підприємств дасть можливість створити майже 600 робочих місць. Фахівці прогнозують суттєві фінансові надходження до місцевого бюджету, що надасть змогу вирішувати різні соціально важливі проблеми міста.

– Стосуються вашого міста питання децентралізації? Це ще один напрямок у законотворчій діяльності народного депутата. Зокрема, завдяки прийняттю Верховною Радою поправок до відповідного чинного законодавства, буде можливість об’єднатися і містам обласного підпорядкування з сільськими та селищними радами прилеглих районів.

– У місті Жовті Води такий процес уже розпочався. Наприкінці червня відбулися перші громадські слухання щодо об’єднання міста з Мар’янівською сільською радою П’ятихатського району у самодостатню територіальну громаду. Прийнято відповідну резолюцію. У разі успішного завершення цього процесу новостворена об’єднана територіальна громада протягом п’яти років буде отримувати від держави суттєву фінансову підтримку, що сприятиме її подальшому сталому розвитку.

Інтерв’ю підготувала Лариса Івашкова.