До закінчення терміну подання проектів на участь у конкурсі «Громадський бюджет – 2020» залишилося менше двох тижнів. Тож, якщо ви маєте ідею стосовно покращення життя у місті, не хочете чекати на зміни, а готові створювати їх самостійно – встигніть до 30 квітня долучитися до розподілу частини коштів міського бюджету та зробити свій внесок у розвиток Жовтих Вод.

Громадський проект або Бюджет участі – це залучення громадськості до використання бюджетних коштів. Жовті Води – одне з небагатьох міст України, де запроваджено та успішно працює даний конкурс.

«Бюджет участі» проводитиметься у нашому місті вчетверте. Минулого року жовтоводці подали на розгляд 25 проектів, із яких 5 було визнано переможцями. Вони будуть реалізовані упродовж 2019-го.

Подача проектів у конкурсі «Громадський бюджет – 2020» розпочалася 15 березня та триватиме до 30 квітня поточного року. Громадську ініціативу (проект) можуть подати дієздатні громадяни України віком від 16 років, які зареєстровані або проживають на території Жовтих Вод, що підтверджується офіційними документами: довідкою про місце роботи, навчання, службу тощо.

Конкурс проводиться за допомогою електронної системи «Громадський бюджет Жовтих Вод» (https://zhv-budget.e-dem.in.ua). Дана платформа дозволяє жовтоводцям брати в конкурсі участь, не виходячи з дому: подати заявку он-лайн, проголосувати, а також відслідковувати долю свого проекту просто на сайті.

Для участі у «Громадському бюджеті – 2020» вам потрібно лише сформулювати ідею, розрахувати бюджет, попередньо зібрати 15 підписів на підтримку свого проекту, заповнити заявку на сайті або її друкований варіант подати до відділу економічного та інвестиційного розвитку виконкому міськради. Далі – долучити до голосування друзів, колег, знайомих, родичів, сусідів та, у разі перемоги у конкурсі, стежити за реалізацією власної ідеї.

З умовами та порядком проведення конкурсу можна ознайомитися на офіційному сайті Жовтоводської міської ради (www.zhv.gov.ua) в розділі «Інформація громаді» підрозділ «Громадська участь» або звернутися по допомогу до відділу економічного та інвестиційного розвитку виконкому Жовтоводської міської ради (каб. 216 та 217, тел. 6-34-48, ел.адреса vesr_zhv@i.ua).

Тож, шановні жовтоводці, долучайтеся до участі в конкурсі проектів «Громадський бюджет – 2020» та самостійно визначайте, на що саме варто спрямувати частину бюджетних коштів. Адже у цьому випадку рішення приймають мешканці, а не депутати міської ради, виконком чи керівники підприємств. Кожен може запропонувати власний проект, реалізація якого, на думку автора, покращить життя у місті. Головне, щоб вашу ідею під час голосування підтримала громада.