У ніч із 6 на 7 липня Дніпропетровщина святкуватиме Івана Купала. Народні гуляння проходять, як правило, поблизу води, яка несе потенційну загрозу. Про те, як провести обряд безпечно, розповіли у відділі взаємодії з правоохоронними органами, цивільного захисту та оборонної роботи виконкому міської ради.

Порядок підготовки місця

Якщо йдеться не про туристичне вогнище, а велике кострище для ритуальних потреб, то його слід розташувати за 10 метрів до листяних дерев і за 25 метрів – до хвойних. Доречно робити це на майданчиках, які вже використовувалися з цією метою. Місце для ритуального вогнища треба правильно підготувати. Зокрема, зняти дерен, а сухе листя, гілки й траву, які можуть зайнятися, варто відгребти якомога далі. Ні в якому разі не слід розпалювати вогонь у хвойних молодниках, адже це може спричинити верхову пожежу. Також заборонено розкладати вогнище на ділянках із сухим очеретом, мохом чи травою. Закінчивши святкування, залишки багаття треба ретельно загасити.

Правила поведінки на воді

Купатися краще вранці або ввечері, коли сонце «лагідне». Температура води має бути не нижче 17-19 градусів, у холоднішу – пірнати небезпечно. Плавати у воді можна не більше 20 хвилин. Час збільшувати поступово і не доводити себе до ознобу. У перервах краще «розігнати кров», граючи у волейбол чи бадмінтон.

Не варто пірнати у воду після тривалого перебування на сонці. При охолодженні може наступити різке рефлекторне скорочення м’язів, зупинитися дихання. Категорично заборонено купатися у нетверезому стані: алкоголь блокує нормальну діяльність головного мозку.

Ще одне правило безпечного відпочинку – купатися слід тільки на офіційних пляжах. Якщо поблизу немає такого місця, то для купання потрібно обрати водойму з твердим та чистим дном, поступовим ухилом. Триматися краще ближче до берега, не перетинати водойму проти течії.