19 січня християни відзначають Хрещення Господнє – третє і завершальне велике свято різдвяно-новорічного циклу. Вважається, що на Водохреща, з опівночі до опівночі, вода набуває цілющих властивостей і зберігає їх протягом року, лікуючи тілесні й духовні хвороби. Як підготуватися до занурення у холодну воду – читайте у нашому матеріалі.

Спеціалісті відділу взаємодії з правоохоронними органами, цивільного захисту та оборонної роботи виконкому міської ради зазначили, що якщо ви все-таки вирішили пірнути в ополонку, то купатися потрібно в спеціально призначених для цього місцях, у присутності медичної та рятувальної служб. Також вони радять не заходити у воду в стані алкогольного сп’яніння, не купатися, якщо є проблеми з легенями та серцево-судинною системою.

У відділі міської ради говорять, що до занурення у холодну воду організм потрібно підготувати. За два тижні до купання необхідно «привчити» тіло до холоду, обтираючись рушником, змоченим у холодній воді, приймати контрастний душ, попрактикувати короткочасні перебування на відкритому повітрі в мінімальній кількості одягу.

«Не пірнайте або не стрибайте у воду різко. Робіть це повільно та обережно, не занурюйтеся з головою. Щоб не впасти та не отримати травми чи забої, одягніть взуття на неслизькій та рельєфній підошві. Щоб уникнути переохолодження організму, обов’язково візьміть із собою теплий одяг чи ковдру. Також допоможе зігрітися трав’яний чай або чай із лимоном, а от алкоголь – табу», – розповіли спеціалісти відділу ВПО, ЦЗ та ОР міськради.

Звертаємо увагу жовтоводців! Проведення офіційних заходів зі святкування релігійного свята Богоявлення Господнє (Хрещення) виконавчим комітетом Жовтоводської міської ради не передбачається. З метою недопущення нещасних випадків та людських втрат рекомендується не виходити на водойми. Бережіть себе та будьте здорові!