У неділю, 19 січня, віряни відзначатимуть Хрещення Господнє, занурюючись у водойми своїх міст та селищ.

До обряду краще готуватися заздалегідь та загартовувати організм. Перед пірнанням необхідно розігріти м’язи вправами, а одразу після – швидко переодягтися в сухе та випити теплого чаю. Людям із серцево-судинними захворюваннями, атеросклерозом та артритом у воду – ні ногою.

Раптове переохолодження викликає стрес у капілярах шкіри. Судини то розширюються, то спазмуються. Погано переносять таку «гру судин» люди із захворюваннями серцево-судинної системи та атеросклерозом. Занурення зашкодить організму.

Протипоказане купання й тим, хто страждає на цукровий діабет, психічні розлади, має хронічні захворювання печінки та нирок, радикуліт, артрит.

Бажано не занурюватися дітям молодше 7-ми років – у них ще не досконала система терморегуляції.

Щоб не нашкодити організму під час обряду на Водохреще, пірнати потрібно правильно. Одягнутися слід по погоді, щоб не було жарко. Перед тим, як зануритися, потрібно розігріти організм. Підійшовши до місця проведення обряду, можна роздягтися і провести інтенсивну зарядку. Працюючі м’язи виділяють тепло, що перешкоджає переохолодженню ззовні.

Підготувавши організм, можна занурюватися. Людям, які загартовувалися не менше півроку, не зашкодить навіть трохи поплавати. Іншим – зануритися три рази, як належить за обрядом. Після цього потрібно вийти з води, швидко переодягтися в сухі речі та випити теплих напоїв. Найкраще зігріватися трав’яним чаєм або чаєм із лимоном, який допомагає відновити кислотно-лужний баланс. А от алкоголь – табу.

Шановні жовтоводці та гості міста!

Повідомляємо, що проведення офіційних заходів зі святкування релігійного свята Богоявлення Господнє (Хрещення) виконавчим комітетом Жовтоводської міської ради не передбачається. У зв’язку із неможливістю технічно забезпечити належне проведення свята Водохреще Господня 19 січня, з метою недопущення нещасних випадків та людських втрат рекомендується не виходити на водойми.