В Україні з 2018 року стартувала реформа медичної галузі. У Жовтих Водах, відповідно до нововведень, продовжується реформування первинної ланки медицини, а лікарі готуються до підписання декларацій про надання медичних послуг із пацієнтами. Про медреформу, а також про те, з якими педіатрами можна буде укласти договір на обслуговування, розповіли у відділі охорони здоров’я виконкому міської ради.

Про медичну реформу

Із 30 січня поточного року набув чинності ЗУ «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення».

Першим етапом реформування медицини в Україні є реформування первинного рівня медичної допомоги з 2018 року.

Первинна медична допомога надається в амбулаторних умовах або за місцем проживання пацієнта лікарем загальної практики – сімейним лікарем, терапевтом та педіатром і передбачає:

– надання консультації, проведення діагностики та лікування найбільш поширених хвороб, травм, отруєнь, патологічних, фізіологічних (під час вагітності) станів, здійснення профілактичних заходів;

– направлення відповідно до медичних показань пацієнта, який не потребує екстреної медичної допомоги, для надання йому вторинної (спеціалізованої) або третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги;

– надання невідкладної медичної допомоги в разі гострого розладу фізичного чи психічного здоров’я пацієнта.

Головний меседж медичної реформи – «Гроші ходять за пацієнтом».

Відповідно до реформи, з 01 липня 2018 року зміниться система фінансування медицини первинного рівня. Держава гарантує безкоштовне лікування пацієнтів на первинному рівні.

Національна служба здоров’я України з 01 липня 2018 року розпочне підписання договорів про надання медичних послуг населенню із медичними закладами, які забезпечують первинний рівень медичної допомоги. Цей процес проходитиме в три етапи – з 01 липня, з 01 жовтня та з 01 грудня 2018 року.

Підписання декларації з лікарем

Починаючи з квітня 2018 року розпочнеться національна кампанія з вибору лікаря та процесу підписання декларацій з населенням. Сума державного фінансування на медичне обслуговування населення буде залежати від кількості підписаних декларацій із населенням.

Жовтоводські медики також включилися в процес реформування. ДЗ «СМСЧ №9 МОЗ України» зареєструвався в електронній системі «Електронне здоров’я».

Міським головою видане розпорядження від 22 березня 2018 року «Про організацію національної кампанії з вибору лікаря та процесу підписання декларацій з населенням». Також при виконкомі створена та працює робоча група з реформування медицини в місті Жовті Води. Міністерство охорони здоров’я України та Департамент охорони здоров’я обласної державної адміністрації здійснює координацію дій медичних закладів для реалізації медичної реформи на місцях.

Після затвердження Міністерством охорони здоров’я форми декларації про вибір лікаря з надання первинної медичної допомоги, лікарі нашого міста розпочнуть укладати декларації з пацієнтами.

Нагадуємо, що обрати лікаря можна у будь-якому медичному закладі первинної допомоги незалежно від місця проживання чи прописки. Роз’яснення щодо вибору лікаря пацієнтом оприлюднене на сайті Міністерства охорони здоров’я.

Стосовно Жовтих Вод, то укласти договір на обслуговування можна з наступними педіатрами:

 

ГАНЖА Валентина Володимирівна

Закінчила Дніпропетровський медичний інститут у 1980 році за спеціальністю педіатрія. Медичний стаж 37 років. Лікар педіатр першої категорії.

 

 

 

ЧАЛОВА Наталя Іванівна

Закінчила Кримський медичний інститут у 1968 році за спеціальністю педіатрія. Медичний стаж 49 років. Лікар педіатр першої категорії.

 

 

 

 

 

ОВЧАРЕНКО Юлія Володимирівна

Закінчила Дніпропетровський медичний інститут у 1984 році за спеціальністю педіатрія. Медичний стаж 33 роки. Лікар педіатр першої категорії.

 

 

 

 

КРАВЧЕНКО Валентина Петрівна

Закінчила Дніпропетровський медичний інститут у 1984 році за спеціальністю педіатрія. Медичний стаж 33 роки. Лікар педіатр вищої. категорії.

 

 

ФЕДЬКО Лілія Григорівна

Закінчила Дніпропетровський медичний інститут у 1991 році за спеціальністю педіатрія. Медичний стаж 26 років. Лікар педіатр першої категорії.

 

 

 

МЕЛЬНИК Ганна Вікторівна

Закінчила Дніпропетровський медичний інститут у 1985 році за спеціальністю педіатрія. Медичний стаж 32 роки. Лікар педіатр вищої категорії.

 

 

КАДУРІНА Наталя Василівна

Закінчила Башкирський медичний інститут у 1980 році за спеціальністю педіатрія. Медичний стаж 37 років. Лікар педіатр першої категорії.

 

 

 

 

ПЛЮТ Юлія Василівна

Закінчила Дніпропетровський медичний інститут у 1987 році за спеціальністю педіатрія. Медичний стаж 30 років. Лікар педіатр першої категорії.

 

 

АНДРУЦЬКА Ірина Сергіївна

Закінчила Запорізький медичний університет у 2013 році за спеціальністю педіатрія. Лікарнянний стаж 2,5 роки. Лікар педіатр.

 

 

ПРОКОПЧУК Валентина Степанівна

Закінчила Ужгородський державний університет у 1984 році за спеціальністю лікувальна справа. Загальний стаж 33 роки. Лікар педіатр щеплювального кабінету першої категорії.

 

 

 

 

Із питань реалізації у місті загальнонаціональної кампанії «Обери свого лікаря» можна звертатися до відділу охорони здоров’я виконавчого комітету (кабінет 229). Контактні телефони: 2-44-20, 2-85-28, моб. 067-726-53-73.