У квітні розпочинається загальнонаціональна кампанія «Обери свого лікаря», під час якої жовтоводці мають укласти з лікарем первинної ланки декларацію про надання медичних послуг. Про те, як цей процес відбуватиметься у Жовтих Водах, говорилося на міській оперативній нараді 26 березня.

Перший заступник міського голови Ірина Олініченко окреслила декілька проблемних питань із реалізації кампанії щодо підписання угоди з лікарем.

По-перше, на сьогодні досі не затверджена форма договору.

По-друге, в СМСЧ-9 недостатня кількість комп’ютерної техніки, яку необхідно мати, оскільки укладений між пацієнтом і лікарем договір має бути завантажений в електронному вигляді у систему eHealth.

Щодо першого питання. Перш за все, потрібно визначитись із лікарем, який обслуговуватиме родину. За даними СМСЧ-9, у кожного дільничного лікаря і педіатра є зошит, в якому можна записатися, тим самим повідомивши про свій намір лікуватися саме у цього спеціаліста. У зошиті треба вказати своє прізвище, ім’я та по батькові, вік, адресу, номер телефону (для того, щоб зв’язатися з пацієнтом, коли розпочнеться процедура укладання договорів, погодити дату і час).

Стосовно другої проблеми – наразі розпочата робота із закупівлі комп’ютерної техніки за кошти міського бюджету. Окрім цього, ведуться перемовини з народним депутатом Олегом Кришиним, який також обіцяв допомогти у придбанні комп’ютерів для терапевтів.

«Наразі СМСЧ-9 готується до реалізації кампанії «Обери свого лікаря». Відділ кадрів готує базу про лікарів, далі приєднається база про пацієнтів за фактичним зверненням. Не потрібно хвилюватись, якщо з 1 квітня ви не уклали договір із лікарем. Ця кампанія триває протягом року. Додатково буде проінформовано про графік укладення декларацій, для того щоб не створювати черг, адже лікарі ведуть прийом хворих. Ця інформація буде розміщена в усіх місцевих ЗМІ, на офіційних сайтах», – сказала І.Олініченко.

Вона також зазначила, що не варто хвилюватися ще й з того питання, що в місті не вистачає терапевтів. За її словами, наразі МОЗ знято обмеження щодо кількості пацієнтів на одного лікаря. Рекомендовано – 2 тисячі. Ситуація з нестачею терапевтів характерна для усієї України, тож Жовті Води не є виключенням. Інша справа, що до одного лікаря може записатися багато пацієнтів, до іншого – мало, і як у цьому випадку вести прийом, здійснювати відвідування хворих удома тощо? Це, дійсно, може стати проблемою. Але, так чи інакше, питання буде врегульовано. На сьогодні треба пройти процес підписання декларацій, щоб бачити усю «картину». З педіатрами такої проблеми не буде – їх у нас вистачає.

І.Олініченко нагадала, що людина може поміняти лікаря упродовж року один раз. Про це слід повідомити СМСЧ-9 за дві місяці.

Чи потрібно обов’язково укласти договір із терапевтом? Так, потрібно, тому що, по-перше, в іншому випадку до міста не надійдуть гроші. По-друге, наявність договору дає можливість безкоштовно звернутись до вузького спеціаліста вторинної медицини (хірурга, лор, офтальмолога тощо), адже направлення дає саме лікар первинної ланки.

Можна укласти договір із лікарем-терапевтом приватної клініки, але тільки в тому випадку, якщо ця клініка зареєструвалась в електронній системі eHealth як заклад, який бажає надавати послуги первинної медицини.

Тобто, на сьогодні СМСЧ-9 та усі лікарі первинної ланки медичної допомоги є в електронному реєстрі, наразі триває отримання ними електронного підпису.

Тож є сподівання, що на початку травня розпочнеться укладання договорів із пацієнтами.

Міський голова Володимир Абрамов проінформував про те, що в місті продовжується процес передачі до комунальної власності майна СМСЧ-9 та реформування медсанчастини. Подякував керівництву медустанови за плідну співпрацю, за його словами, у цьому напрямку – жодних проблем.

Окрім того, згідно з законодавством, планується перетворення комунального закладу первинної медико-санітарної допомоги у неприбуткове комунальне підприємство. Тобто, у майбутньому в Жовтих Водах буде два комунальних медичних підприємства: одне займатиметься наданням первинної допомоги, друге – вторинної.

Наталя Сіра.