Препаратів інсуліну у Жовтих Водах потребують 302 хворих на цукровий діабет. Із державного бюджету на цей медпрепарат за програмою реімбурсації (повної або часткової компенсації вартості препарату) для жовтоводців виділено понад один мільйон гривень. Про те, як хворим на діабет отримати препарати інсуліну, розповіли у відділі охорони здоров’я виконкому міської ради.

У відділі зазначили, що порядок відшкодування вартості препаратів інсуліну передбачений постановою Кабміну від 23 березня 2016 року №239 «Деякі питання відшкодування вартості препаратів інсуліну». Окрім того, з березня поточного року в Україні діє пілотний проект щодо запровадження державного регулювання цін на препарати інсуліну.

«Щоб отримати ліки, пацієнту необхідно звернутися до лікаря-ендокринолога за місцем проживання (диспансерного обліку) та отримати відповідний рецепт, який формується в електронному реєстрі, – розповіла начальник відділу охорони здоров’я виконкому міської ради Валентина Бока. – Далі – завітати до аптечного закладу міста, який здійснює відпуск препаратів інсуліну. Наразі – це аптека №1 «Надія» по вул.Кропоткіна, 8 (ФОП Зубова Н.В.)».

В.Бока нагадала, що строк дії рецепту – 30 календарних днів. В аптечному закладі він зберігається протягом трьох років.

«Станом на 1 серпня поточного року на відшкодування вартості препаратів інсуліну направлено 273,3 тис.грн, – повідомила начальник відділу. – Тому коштів на ліки достатньо». Також вона зазначила, що деякі препарати пацієнти отримують безкоштовно, а деякі – з незначною доплатою.

Але щоб лікування було ефективним, потрібно, аби і пацієнт ставився до нього відповідально, вчасно звертався до лікаря-ендокринолога, дотримувався всіх рекомендацій, правильно харчувався та вів здоровий спосіб життя.

Із питань реалізації в місті програми реімбурсації можна звертатися до відділу охорони здоров’я виконавчого комітету (кабінет 229). Контактні телефони: 2-44-20, 2-85-28, моб. 067-726-53-73.