Першого березня у Жовтих Водах біля Палацу культури містяни проводжали зиму та святкували Масницю. Смакували млинцями та кашею, а ще хороводи водили, танцювали та пісні співали. Святкували жваво й весело майже до самого вечора.

На площі Миру для мешканців та гостей міста – дорослих і малечі – відділом культури виконкому міської ради спільно з БК «Родина» була підготовлена різноманітна програма. Як і годиться, щоб розбудити весну від глибокого сну, на гуляннях співали українських пісень.

А ще гуморески читали та парубкам колодки в’язали.

Поки старші жовтоводці пританцьовували, малеча брала участь у різних конкурсах та естафетах, які підготували відділ молоді і спорту виконкому міської ради, працівники дитячих садочків та студенти педколеджу, фотографувалася на тлі вишитих рушників, копиць сіна та справжнього українського воза.

Звичайно, не обійшлося без смачної каші, яку приготували з любов’ю та душею майстрині їдальні Гідрометалургійного заводу ДП «СхідГЗК».

Ця страва завжди має попит серед жовтоводців, її «розмітають» дуже швидко. Загалом на свято було приготовано та роздано понад 400 порцій.

На площі також працювали торговельні майданчики, атракціони для дітей, була представлена виставка виробів місцевих майстрів декоративно-ужиткового мистецтва.

Добре смакували того дня містянам млинці, вареники, пиріжки, ковбасні та м’ясні вироби, запашний чай та ароматна кава.

А щоб зима напевне не повернулася, жовтоводці спалили солом’яне опудало.

Ось так, із різноманітними забавами та обрядами, завершився останній день Масниці. Тепер розпочинається найсуворіший у році Великий піст, який триватиме до 18 квітня. За цей час віряни мають підготувати не лише тіло, а й душу до зустрічі Великодня.

Організатори заходу висловлюють вдячність за підтримку та допомогу в проведенні свята творчим колективам Палацу культури та БК «Родина», а саме: народному хору «Веселка» (кер. Т.Михайлюк), фольклорним колективам «Знахідка» (кер. О.Макарова) та «Горлиці» (кер. М.Кузнєцов), танцювальному колективу «Світанок» (кер. О.Гонза), цирковій студії ПК (кер. К.Бодрова); студентам Жовтоводського педагогічного коледжу; вихованцям музичної школи; поетесі Ніні Фесенко; працівникам міського відділу поліції та ДСНС, КП ВЖРЕО та ПрАТ ПЕЕМ «ЦЕК»; охоронній фірмі «Бекет»; ДП «СхідГЗК»; відділам освіти, молоді і спорту, ВПО, ЦЗ та ОР, відділу з питань розвитку підприємництва та захисту прав споживачів виконкому міської ради.

На гуляннях побувала та фото підготувала Марина КОТОВА.
Більше фотографій дивіться за посиланням: https://www.facebook.com/zhv.gov.ua/