Другий рік поспіль у Жовтих Водах успішно діє міська програма партиципаторного бюджетування. Жовтоводці переконалися, що бюджет участі – це унікальна можливість зробити свій внесок у розвиток міста. Аби залучити до написання проектів якнайбільше молоді, у виконкомі провели семінар-тренінг «Сила в участі». Захід відбувся 17 жовтня за ініціативи міської влади.

«Ми прагнемо зробити наше місто сучасним і комфортним, тому до участі у семінарі запросили активну молодь Жовтих Вод. Це лідери вищих та загальноосвітніх навчальних закладів, представники молодіжних організацій підприємств і установ, – повідомила перший заступник міського голови Ірина Олініченко. – Головна мета заходу – показати учасникам тренінгу дієві інструменти реалізації їхніх ідей стосовно покращення життя у місті».

У ролі спікера виступив представник ГО «Агенція сталого розвитку Жовті Води» Євген Глазирін. Він розповів присутнім про принципи та філософію бюджету участі, здобутки жовтоводського партиципаторного бюджетування, а також поділився власним досвідом подання проектних заявок.

Окрім того, у рамках співпраці з ГО «Центр підтримки громадських і культурних ініціатив «Тамариск» Є.Глазирін запросив до участі у семінарі представників із м.Підгородне. Костянтин Муха та Антон Гусин розповіли про реалізацію громадського бюджетування у їхньому місті.

Після вивчення теорії учасники тренінгу перейшли до виконання практичних завдань. Обговоривши основні напрямки, які на їх думку потребують змін, почали активно розробляти проекти. У підсумку – напрацьовано більше п’яти ідей стосовно покращення життя у місті.

«Самотужки бюджет участі не виграти. Потрібно об’єднуватися, агітувати за свій проект, – вважає депутат Дніпропетровської обласної ради Дмитро Чорний, який теж був присутній на тренінгу. – Маю надію, що учасники дослухаються, зрозуміють як це працює, і вже наступного року саме їхня ініціатива сподобається жовтоводцям і набере найбільшу кількість голосів».

За словами Олени Лауди, начальника відділу у справах сім’ї, молоді, фізкультури і спорту виконкому міськради, на початку листопада поточного року заплановано провести щорічний Молодіжний форум. Тому всі ідеї та проекти, розроблені під час семінару, будуть презентовані на запланованому заході.

Фото Віталія Жушмана.