Із початку 2019 року у Жовтих Водах зафіксовано два випадки захворюваності на кір. Про це говорилося на засіданні оперативного штабу з реагування на ситуацію з поширення кору, яке відбулося 8 лютого у виконкомі міської ради.

За інформацією завідувача відділення організації епідеміологічних досліджень ВСП «Жовтоводський ВЛД ДУ «Дніпропетровський ОЛЦ МОЗ України» Анатолія Доніна, із початку 2019 року в Україні значно погіршилась епідситуація з кору. Станом на 1 лютого було зареєстровано 15095 випадків, у тому числі серед дітей – 8731. Померло від цієї недуги сім осіб (дві дитини та п’ять дорослих).

Щодо захворюваності на кір у Жовтих Водах – лише протягом першого місяця поточного року зареєстровано два випадки. Це доросла жінка, яка підхопила вірус у Львові, очікуючи автобус до Польщі. За інформацією лікарів, щеплень проти кору вона не мала. Діагноз «кір» підтверджено лабораторно.

Другий випадок – хлопчик 2008 року народження, учень СШ №11, мешканець с.Мар’янівка. Захворів наприкінці січня, перебуваючи у родичів у П’ятихатках. Згідно з медичною документацією, хлопчик усі щеплення проти кору отримав. Діагноз поки що лабораторного підтвердження не має.

Тож медики закликають жовтоводців бути уважними та обережними! І нагадують, що кір – висококонтагіозна вірусна хвороба людини, яка проявляється лихоманкою, інтоксикацією, катаром верхніх дихальних шляхів і очей, специфічною енантемою, макуло-папульозним висипом. Зараження відбувається від хворих повітряно-крапельним шляхом через слизові оболонки верхніх дихальних шляхів.

Основним заходом із профілактики кору є проведення щеплень! Кожна дитина у віці 1 рік повинна отримати перше, а у віці 6-ти років – друге щеплення проти кору. Іншого способу захиститися від кору на сьогоднішній день просто не існує.

За словами головного лікаря Центру первинної медико-санітарної допомоги Ю.Проняєва, медзаклад на 100% забезпечений вакцинами від кору. Для дітей вони – безкоштовні. Безоплатно також їх можуть отримати нещеплені дорослі до 30 років, якщо вони контактували з хворими. Іншим дорослим, які бажають пройти вакцинацію, спочатку варто порадитися з сімейним лікарем.

Довідка:

У 2018 році у Жовтих Водах зареєстровано три випадки захворюваності на кір. Це студент Одеського військового училища, до нашого міста приїхав у гості до брата; жінка, яка контактувала із попереднім хворим (сусідка по квартирі); викладачка Дніпропетровської будівельної академії, яка підхопила недугу від студентів вишу. Всі три випадки кору підтверджено лабораторно.