13 лютого у Жовтих Водах відбувся черговий етап відбіркового туру обласного дитячо-юнацького фестивалю «Z_ефір». За можливість потрапити до півфіналу змагалися майже півтисячі учасників, серед яких – і юні жовтоводці.

Як повідомила радник голови облдержадміністрації Ольга Горб, фестиваль талантів на Дніпропетровщині проходить удруге. Його започаткувала у 2018-му році ДніпроОДА. У конкурсі беруть участь діти від 5 до 16 років. Кращих обирають у п’яти номінаціях: вокальне мистецтво (соло, колектив), хореографічне мистецтво (соло, колектив), театральне мистецтво, інструментальне мистецтво (соло, колектив) та оригінальний жанри.

Із 5 лютого по 27 березня журі відвідує міста і селища, де проводяться кастинги. Переможці цих етапів конкурсу візьмуть участь у півфіналі, який відбудеться у шести населених пунктах із 4 по 30 квітня. Фінал пройде у травні в будівлі Дніпропетровської облдержадміністрації. Далі журі обере переможців у різних номінаціях, які виступлять на гала-концерті 31 травня.

«Дуже добре, що в Україні є можливість проводити такі творчі фестивалі для дітей та молоді. «Z_ефір» – це унікальний шанс для юних зірочок зі всієї області вийти на велику сцену та продемонструвати свої таланти. Цьогоріч очікуємо близько 30 тисяч учасників», – розповіла Ольга Горб.

Щодо відбіркового туру у нашому місті – він тривав майже п’ять годин. Кастинг зібрав півтисячі учасників із П’ятихатського району, Жовтих Вод і Вільногірська. Серед 104 виступів журі відібрало 12 найкращих, які посіли на конкурсі перші місця.

За словами начальника відділу культури Олени Кузьмінської, наше місто на обласному фесті представило близько 200 дітей. Це: три колективи естрадно-спортивного танцю «Імпульс» (ЦДЮТ); два танцювальні колективи «Фреш» (ЦДЮТ); народний ансамбль танцю «Світанок» (керівник О.Гонза); п’ять вокальних ансамблів музичної школи («Колібрі», «Карамельки», тріо «Феєрверк», «Сюрприз», «Перлина»); 13 вокальних солістів із ЦДЮТ та музичної школи; інструментальні ансамблі гітаристів та скрипалів (музична школа); 17 інструментальних солістів музичної школи.

«Рівень майстерності конкурсантів був дуже високим. Добре відпрацьовані номери, яскраві костюми…Учасникам було дуже складно змагатися за першість у фестивалі. Та незважаючи на це, наші дітки здобули чотири перших місцях», – сказала О.Кузьмінська.

За підсумками відбіркового туру Жовті Води у півфіналі дитячо-юнацького конкурсу «Z_ефір» представлять:

  • вокальний ансамбль «Колібрі», музична школа (вокальне мистецтво, категорія «Колективи 5-10 років»;
  • вокальний ансамбль «Перлина», музична школа (вокальне мистецтво, категорія «Колективи 11-16 років»;
  • Симоненко Марія, музична школа (інструментальний жанр, категорія «Соло 5-10 років»);
  • ансамбль скрипалів, музична школа (інструментальний жанр, категорія «Колективи 11-16 років».

Окрім того, начальник відділу культури виконкому міськради зазначила, що юні жовтоводські таланти посіли також сім других місць (Саєнко Ярослава, вокальний ансамбль «Карамельки», Кисляк Єсенія, Шиханова Катерина, Балакарь Надія, колектив естрадного танцю «Імпульс», народний ансамбль «Світанок») та чотири третіх (вокальний ансамбль «Сюрприз», танцювальний колектив «Фреш», 2-га група, колектив естрадного танцю «Імпульс», тріо «Феєрверк»).

Тож бажаємо перемоги нашим півфіналістам у наступному етапі творчого конкурсу «Z_ефір», який відбудеться 24 квітня у Вільногірську.

Фото з сайту Дніпропетровської облдержадміністрації.