11 квітня у Вільногірську відбувся черговий етап першого відбіркового туру обласного дитячо-юнацького фестивалю «Z_ефір», який проводиться під патронатом голови Дніпропетровської ОДА Валентина Резніченка. У конкурсі взяли участь і юні таланти з Жовтих Вод. Наше місто на обласному фесті представили вокальні, інструментальні, хореографічні колективи та солісти віком від 5 до 16 років.

Головним завданням обласного дитячо-юнацького фестивалю «Z_ефір» є підтримка та створення умов для самореалізації талановитих і обдарованих дітей та молоді Дніпропетровщини.

Як повідомила радник голови ДніпроОДА Ольга Горб, назва конкурсу – символічна. «Перша літера – Z – символізує нове покоління дітей. Це хлопчики та дівчатка, які народилися після 1996-го. Саме ж слово – зефір – це асоціація з дитинством – невагомим та солодким, як і улюблений смаколик», – сказала вона.

Першість серед учасників визначається в наступних номінаціях: вокальне мистецтво (соло, гурт); інструментальний жанр (соло, гурт); хореографічне мистецтво (соло, гурт); театральне мистецтво; оригінальний жанр.

Із 14 березня по 10 травня журі відвідує райони області, де проводяться кастинги. Переможці цих етапів конкурсу візьмуть участь у півфіналі, який відбудеться у ДніпроОДА у травні. Далі журі обере 30 учасників, які виступлять на гала-концерті 1 червня – у День захисту дітей.

Щодо відбіркового туру у Вільногірську, в якому взяли участь жовтоводські діти, – він тривав вісім годин. Кастинг зібрав півтори тисячі учасників із Верхньодніпровського та Криничанського районів, Жовтих Вод і Вільногірська. Серед 150 виступів журі відібрало 18 найкращих, які посіли на конкурсі перші місця.

Із Жовтих Вод до півфіналу пройшли шість учасників:

  • Бойко Інна, музична школа (вокальне мистецтво, категорія «Соло 5-10 років»);
  • Вокальний ансамбль «Сюрприз», музична школа (вокальне мистецтво, категорія «Колективи 11-16 років»;
  • Мірошник Ангеліна, музична школа (інструментальний жанр, категорія «Соло 5-10 років»);
  • Сайко Єлизавета, музична школа (інструментальний жанр, категорія «Соло 11-16 років»);
  • Оркестр народних інструментів учнів Жовтоводської музичної школи (інструментальний жанр, категорія «Колективи 11-16 років»);
  • Колектив естрадно-спортивного танцю «Імпульс», ЦДТ (хореографічне мистецтво, категорія «Колективи 5-10 років»).

Розповідаючи про свої враження від участі у конкурсі, Інна Бойко, маленька дівчинка, яка співає, пританцьовує та голосно присвистує, зізналася, що, незважаючи на гучні оплески залу, під час виступу дуже хвилювалась і боялася забути слова.

А 14-річна Єлизавета Сайко розповіла, що обожнює класику та джаз, користується будь-якою нагодою, аби вийти на сцену та вдосконалити гру на фортепіано. Оплески залу для неї – найкраща винагорода. У майбутньому Єлизавета планує зробити музику справою свого життя.

Говорячи про участь Жовтих Вод у фестивалі «Z_ефір», начальник відділу культури виконкому міськради Олена Кузьмінська повідомила, що всю організаційну частину (збір учасників, транспорт, частково – забезпечення виступаючих костюмами) її відділ, за підтримки міського голови В.Абрамова, взяв на себе. За словами О.Кузьмінської, від нашого міста на конкурс приїхало 136 діток. Це: два колективи естрадно-спортивного танцю «Імпульс» (ЦДТ); оркестр народних інструментів та ансамбль скрипалів (музична школа); п’ять інструментальних солістів музичної школи (фортепіано та акордеон); два вокальні ансамблі «Перлина» і «Сюрприз» (музична школа); 17 вокальних солістів із ЦДТ та музичної школи.

Начальник відділу культури зазначила, що рівень майстерності всіх учасників конкурсу був дуже високим. «Приємно, що більшість перших місць здобули саме наші дітки. Хочу відзначити, що ми також привезли п’ять других місць (Кисла Марія, Саєнко Ярослава, Минько Діана, Мірошник Ангеліна, Бердник Дарина) та два третіх (Віннікова Карина, Кушнір Костянтин), – сказала О.Кузьмінська. – Хочу подякувати керівникам жовтоводських гуртків Центру дитячої творчості та музичної школи, які підготували наші юні таланти до участі у конкурсі, організаторам фестивалю та міській раді Вільногірська – за гостинність та гарний прийом».

Тож бажаємо перемоги нашим півфіналістам у наступному етапі творчого конкурсу «Z_ефір», який відбудеться вже у травні у ДніпроОДА.