Демографічна ситуація

Чисельність наявного населення Жовтоводської міської ради, до складу якої входять м. Жовті Води та с. Суха Балка, на 1 березня 2019 року, за оцінкою, складала 44780 осіб. Упродовж січня-лютого поточного року вона зменшилася на 90 осіб.

Природне скорочення населення порівняно з січнем-лютим 2018р. збільшилося на 45%. Показник загальної народжуваності зменшився з 7,8 народжених на 1000 жителів у січні-лютому 2018р. до 5,5 – у січні-лютому 2019р. (у середньому по області він склав 7,6‰), рівень смертності населення збільшився у порівнянні з аналогічним періодом минулого року і склав 17,5 (по області – 18,6‰), кількість померлих перевищувала число народжених у 3,2 рази.

Доходи населення

Заборгованість із заробітної плати у місті зменшилась у порівнянні до відповідної дати минулого місяця на 0,4% і станом на 1 березня 2019р. становила 23606,3 тис.грн. Переважна більшість цієї суми (95,8%) припадає на підприємства-банкрути, решта – на економічно активні підприємства.

У IV кварталі 2018 року середньомісячна заробітна плата персоналу, зайнятого на підприємствах, в установах та організаціях міста, зросла проти аналогічного періоду 2017 року на 33,9% і склала 9016 грн. Середньооблікова кількість штатних працівників у IV кварталі 2018 року становила 6828 осіб.

Внутрішня торгівля

Роздрібний товарооборот підприємств, основним видом економічної діяльності яких є роздрібна торгівля, у 2018 році склав 581,5 млн грн. Індекс фізичного обсягу роздрібного товарообороту підприємств (у порівнянних цінах) у 2018 році склав 111,5%.

Промисловість

Промисловість м. Жовті Води у статистичних обстеженнях випуску промислової продукції на теренах області представляють великі та середні підприємства, що відносяться до добувної галузі (Державне підприємство «Східний ГЗК», ТОВ «Восток-Руда»), переробної (ТОВа «Позитрон GMBN», «НВП «Тетра», «НТТ Технотрон», «Технологічні системи і машини», «Білмакс», ВП «Автоматика та машинобудування» НАЕК «Енергоатом», ПрАТ «М’ясна фабрика Дніпровсько-Жовтоводська асоціація заготівельників», ТОВ «Інженерна компанія «Кріпто», промислове виробництво виправного закладу МВС України), а також сфери промислових послуг – Жовтоводське управління по експлуатації газового господарства ПАТ «Дніпропетровськгаз», комунальні підприємства «Жовтоводськтепломережа», «Жовтоводський водоканал «Дніпропетровської обласної ради»).

Ними виготовляється широкий спектр промислової продукції. У добувній галузі – це енергетична продукція, руди та концентрати залізні неагломеровані; в легкій – білизна постільна, трикотаж спідній, піджаки, куртки та блейзери робочі, брюки та бриджі чоловічі та хлопчачі; у хімічній – гази промислові, кислота сірчана, вуглеводні ациклічні; машинобудуванні – механізми для переміщення локомотивів, штовхачі вагонеток шахтних, вагоноперекидачі та інше спеціальне устаткування для завантаження та розвантаження вагонів, машини бурильні та прохідницькі, вагони вантажні несамохідні. Також виробляється продукція для будівництва (стінові будівельні матеріали, блоки та цегла з цементу, штучного каменю чи бетону); теплоенергія; вузли та деталі; надаються послуги промислового характеру.

Сфера малого бізнесу не має значної питомої ваги у випуску промислової продукції міста. Нею виробляється, переважно, продукція харчової та легкої промисловості.

За січень-лютий 2019 року промисловими підприємствами-учасниками короткотермінових обстежень реалізовано продукції (товарів, послуг) на суму 198,2 млн грн, це за вагою вкладу в загальнообласний обсяг обороту від промислової діяльності становить 0,3%.

Будівництво

У січні-березні 2019р. підприємствами міста виконано будівельних робіт власними силами на суму 10,9 млн грн., що становить 0,3% від загальнообласного обсягу робіт.

Транспорт

За попередніми даними пасажирським автотранспортом міста у січні-березні 2019 року було перевезено пасажирів на 26,7% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Пасажирооборот порівняно із січнем-березнем 2018 року збільшився на 7,5%.

О.Л.Сидоренко, начальник відділу статистики у м.Жовті Води.