Демографічна ситуація

Чисельність наявного населення Жовтоводської міськради, до складу якої входять м. Жовті Води та с. Суха Балка, на 1 вересня 2019 року, за оцінкою, складала 44536 осіб. Упродовж січня-серпня поточного року вона зменшилася на 334 особи.

Природне скорочення населення порівняно з січнем-серпнем 2018р. збільшилося на 8,4%. Показник загальної народжуваності зменшився з 7,3 народжених на 1000 жителів у січні-серпні 2018р. до 6,3 – у січні-серпні 2019р. (у середньому по області він склав 7,1‰). Рівень смертності населення зменшився з 18,1 особи до 17,8 (по області – 16,2‰), кількість померлих перевищувала число народжених у 2,8 рази.

Доходи населення

Заборгованість із заробітної плати у місті збільшилась у порівнянні до відповідної дати минулого місяця на 1,2% і станом на 1 вересня 2019р. становить 25,493 млн грн. Переважна більшість цієї суми – 93,6% – припадає на підприємства-банкрути, решта – на економічно активні підприємства.

У II кварталі 2019 року середньомісячна заробітна плата персоналу, зайнятого на підприємствах, в установах та організаціях міста, зросла проти аналогічного періоду 2018 року на 6,1% і склала 10059 грн. Середньооблікова кількість штатних працівників у II кварталі 2019 року становила 5821 особу.

Промисловість

Промисловість м. Жовті Води у статистичних обстеженнях випуску промислової продукції на теренах області представляють великі та середні підприємства, що відносяться до добувної галузі (Державне підприємство «Східний ГЗК», ТОВ «Восток–Руда»), переробної (ТОВа «Позитрон GMBN», «НВП «Тетра», «НТТ Технотрон», «Технологічні системи і машини», «Білмакс», ВП «Автоматика та машинобудування» НАЕК «Енергоатом», ПрАТ «М’ясна фабрика Дніпровсько-Жовтоводська асоціація заготівельників», ТОВ «Інженерна компанія «Кріпто», промислове виробництво виправного закладу МВС України), а також сфери промислових послуг – Жовтоводське управління по експлуатації газового господарства ПАТ «Дніпропетровськгаз», комунальні підприємства «Жовтоводськтепломережа», «Жовтоводський водоканал «Дніпропетровської обласної ради»).

Ними виготовляється широкий спектр промислової продукції. У добувній галузі – це енергетична продукція, руди та концентрати залізні неагломеровані; в легкій – білизна постільна, трикотаж спідній, піджаки, куртки та блейзери робочі, брюки та бриджі чоловічі та хлопчачі; у хімічній – гази промислові, кислота сірчана, вуглеводні ациклічні; машинобудуванні – механізми для переміщення локомотивів, штовхачі вагонеток шахтних, вагоноперекидачі та інше спеціальне устаткування для завантажування та розвантажування вагонів, машини бурильні та прохідницькі, вагони вантажні несамохідні. Також виробляється продукція для будівництва (стінові будівельні матеріали, блоки та цегла з цементу, штучного каменю чи бетону); теплоенергія; вузли та деталі; надаються послуги промислового характеру.

Сфера малого бізнесу не має значної питомої ваги у випуску промислової продукції міста. Нею виробляється, переважно, продукція харчової та легкої промисловості.

За січень-серпень 2019 року промисловими підприємствами-учасниками короткотермінових обстежень реалізовано продукції (товарів, послуг) на суму 2231,9 млн грн, що становить 0,7% від загальнообласного обсягу обороту промислової діяльності.

Будівництво

У січні-вересні 2019р. підприємствами Жовтих Вод вироблено будівельної продукції (виконано будівельних робіт) на суму 66,5 млн грн. Частка обсягів робіт, виконаних власними силами підприємств міста, у загальному обсязі області дорівнює 0,5%.

Транспорт

За попередніми даними, пасажирським автотранспортом міста у січні-вересні 2019 року було перевезено пасажирів на 57,2% менше, ніж за аналогічний період минулого року.

О.Л.Сидоренко, начальник відділу статистики у м.Жовті Води.