На засіданні виконавчого комітету міської ради, яке відбулося 11 жовтня, обговорювалися питання щодо початку опалювального сезону в Жовтих Водах та затвердження нових тарифів на теплову енергію. Із доповіддю виступив директор Тепломережі Сергій ДОНЧЕНКО.

Початок опалювального сезону

Згідно з рішенням виконкому міської ради від 11.10.2018р. №401, опалювальний сезон для населення, бюджетних організацій та інших споживачів Жовтих Водах розпочнеться 16 жовтня поточного року та завершиться 15 квітня 2019-го.

Однак міський голова Володимир Абрамов зазначив, що тепло у домівках жовтоводців з’явиться лише тоді, коли середньодобова температура протягом трьох діб становитиме плюс вісім градусів і нижче. За його словами, забезпечення житлових будинків опаленням уже сьогодні, коли за вікном на термометрі значний плюс, є недоцільним та неекономним кроком. «Навіщо ми затверджуємо це рішення? А для того, щоб із настанням холодів, у будь-який день після 16 жовтня, спеціалісти ПАТ «Дніпропетровськгаз» відкрили нам основну магістральну газову засувку і Тепломережа розпочала опалювальний сезон», – пояснив В.Абрамов.

Окрім того, очільник Жовтих Вод повідомив, що місто виконує всі свої зобов’язання перед НАК «Нафтогаз України», тому вже отримало номінації (ліміти) на газ на другу декаду жовтня. ТЕЦ до початку опалювального сезону технічно готова.

Також міський голова звернув увагу, що нарахування оплати за теплову енергію розпочнеться не з дати початку опалювального сезону, а після того, як у будинку з’явиться тепло.

Нові тарифи на опалення

Із доповіддю стосовно економічного обґрунтування нових тарифів на теплову енергію виступив директор КП «Жовтоводськтепломережа» Сергій Донченко. Він зазначив, що тариф на опалення не змінювався з 2016 року. Однак за цей час відбулося суттєве підвищення вартості енергоносіїв (52%), розміру мінімальної заробітної плати (157%), цін на матеріали та послуги (до 150%).

Окрім того, нові тарифи на тепло було сформовано на підставі Постанови Кабміну від 01.06.2011р. №869, Постанови НКРЕКП від 22.03.2017р. №308 та погоджено в Дніпропетровському обласному територіальному відділенні Антимонопольного комітету України (висновок від 12.09.2018р. №54-02/1226). Також С.Донченко зазначив, що підприємство працює в умовах жорсткої конкуренції, адже все більше жовтоводців віддають перевагу автономному опаленню. Та, незважаючи на це, Тепломережа з розумінням ставиться до вибору споживачів і жодним чином їм не перешкоджає.

Після тривалого обговорення членами виконкому міської ради ухвалено проект рішення щодо затвердження нових тарифів на теплову енергію. Зокрема, для абонентів житлових будинків із будинковими та квартирними приладами обліку теплової енергії вартість 1 Гкал (з ПДВ 20%) відтепер – 1571,86 грн; для бюджетних установ – 2087,48 грн/Гкал; для абонентів житлових будинків без будинкових та квартирних приладів обліку теплової енергії – 35,99 грн/кв.м на рік, у тому числі:

жовтень – 12,57 грн/кв.м; листопад – 29,87 грн/кв.м; грудень – 42,44 грн/кв.м; січень – 48,73 грн/кв.м; лютий – 36,15 грн/кв.м; березень – 29,87 грн/кв.м; квітень – 4,72 грн/кв.м.

У рішенні виконкому також передбачено, що в разі зміни розрахункових даних (тривалості опалювального сезону, середньомісячних температур зовнішнього повітря тощо) підприємство здійснюватиме коригування питомих витрат теплової енергії на опалення одного квадратного метра загальної площі.