Розмір виплат для осіб, які отримують мінімальну допомогу по безробіттю без урахування заробітної плати та страхового стажу, на період карантину підвищено з 650 гривень до однієї тисячі. Таке збільшення передбачено постановою правління Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття від 08.04.2020 №217, яка набула чинності 18 квітня 2020 року.

Постанова застосовується з початку оголошення карантину, тобто з 12 березня, та діятиме протягом 30 календарних днів після його закінчення.

Мінімальний розмір допомоги по безробіттю підвищено до 1000 гривень для:

– тих, хто протягом 12 місяців, що передували реєстрації в Службі зайнятості, мають страховий стаж менше як 6 місяців або звільнені з останнього місця роботи з негативних причин (наприклад, за прогул);

– молоді, яка закінчила або припинила навчання в середньому та вищому навчальному закладі, звільнилася зі строкової військової служби і яка потребує сприяння в працевлаштуванні на перше робоче місце;

– внутрішньо переміщених осіб, які документально не можуть підтвердити періоди своєї зайнятості.

Усім безробітним, які отримують допомогу в мінімальному розмірі (650 грн), вона буде автоматично перерахована з 12 березня на весь час дії карантину та протягом 30 календарних днів після його закінчення.

Особі, котра вирішила в період карантину звернутися до Центру зайнятості потрібно подати лише дві заяви:

про надання/поновлення статусу безробітного;

про призначення/поновлення виплати допомоги по безробіттю (бланки заяв можна завантажити за посиланням: https://is.gd/cH74lL та https://is.gd/FMIsFA).

Подати документи до Центру зайнятості можна через скриньку для кореспонденції чи електронну пошту (адреси базових Центрів зайнятості дивись за посиланням: https://is.gd/ZaQOJX).

Також повідомляємо, що Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 29.03.2020 року №244 «Про внесення змін до порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу». Зміни передбачають, що на період дії карантину, введеного рішенням Уряду, постановою від 11.03.2020 року №211 (зі змінами, внесеними постановою КМУ віл 25.03.2020 року №239), статус безробітного надаватиметься з першого дня після подання особою, яка шукає роботу, заяви про надання статусу безробітного, а також призначення виплати допомоги по безробіттю – з першого дня реєстрації безробітного.

Водночас наголошуємо, що пріоритетним завданням Служби зайнятості залишається працевлаштування безробітних та забезпечення кваліфікованими кадрами роботодавців, які шукають персонал. Адже в період дії карантину продовжують працювати підприємства, які забезпечують життєдіяльність країни, зокрема, продуктові та господарські магазини, комунальні служби, лікарні, аптеки, транспортні підприємства, виробники стратегічної продукції, пошта, фінансові та інші установи.

За додатковою інформацією звертайтеся до Жовтоводської міської філії Дніпропетровського обласного центру зайнятості: (05652)3-25-96, (05652)3-25-29, (05652)3-25-94, e-mail: cz488@dnpocz.gov.ua.

Марина Котова.