Цього року в Україні на державному рівні відзначають 500-річчя Реформації. Наше місто не залишається осторонь цієї події. Про заплановані заходи, присвячені 500-річчю Реформації, розповіла начальник відділу культури Олена КУЗЬМІНСЬКА.

За словами Олени Кузьмінської, ініціаторами відзначення цієї події є жовтоводські релігійні організації та осередки. Їхні представники звернулися по допомогу в проведенні заходу до міського голови та відділу культури. Спільними зусиллями, враховуючи рекомендації облдержадміністрації, розроблено план заходів. Кожного тижня, починаючи з березня поточного року, релігійні осередки проводять тематичні вечори, соціальні акції, конференції, зустрічі.

Зокрема, 6 квітня відбудеться захід, присвячений історії Реформації, а 8 квітня, напередодні свята Великодня – прибирання Жовтих Вод. Понад 100 християн різних конфесій об’єднаються заради спільної мети – зробити місто чистішим. Заходи триватимуть до жовтня поточного року.

Довідка

Реформація (від лат. reformatio — перетворення, виправлення) – церковно-релігійне, духовно-суспільне та політично рухове оновлення в країнах Західної та Центральної Європи у XVI столітті, спрямоване на повернення до біблійних першоджерел християнства.

У широкому значенні слова, реформація – це відновлення, перетворення або перебудова, поновлення або повернення колишнього, але поліпшеного стану (конституції, суспільства, держави).