«Ніч у музеї» – саме під такою назвою міський історичний музей ім. Ю.Пригожина увечері 5 травня провів дві театралізовані екскурсії, тим самим долучившися до міжнародної акції «Ніч музеїв».

Історія питання

Міжнародна акція Ніч музеїв», яка дозволяє оглянути музейні експозиції вночі, зазвичай, приурочена до Міжнародного дня музеїв, що відзначається 18 травня. Головна мета цієї акції – показати ресурс, можливості, потенціал сучасних музеїв, залучити до перегляду експозицій молодь.

Уперше «Ніч музеїв» була проведена в Берліні в 1997 році. Вдруге – 1999 року – за ініціативою Міністерства культури і комунікацій Франції під назвою «Весна музеїв». У 2001 році в цій акції взяло участь уже 39 країн Європи та Америки, в 2005 році «Весна музеїв» перетворилася саме на «Ніч музеїв». 2005 року в акції взяли участь 750 музеїв Франції і 500 музеїв Європи.

Українські музеї вперше масово долучились до всесвітньої акції 2008 року.

Ніч у жовтоводському музеї

Директор міського історичного музею Олена Кобзар повідомила, що під час акції «Ніч музеїв» кожен заклад намагається привнести якусь родзинку, щоб зацікавити відвідувачів. У Жовтих Водах 5 травня було проведено дві театралізовані екскурсії о 19.00 та о 21.00 на тему історії нашого краю, починаючи з козацької доби і до 60-х років минулого століття. У кожній залі музею на глядачів очікували експозиції, що «ожили».

Жовтоводці мали можливість «поспілкуватись» із Богданом Хмельницьким, відвідати українську хату 19-го сторіччя, дізнатись про початок видобутку залізної руди та розвиток рудничного селища, «зустрітися» з капіталістом Львовим та його дружиною, послухати історію визволення селища в роки Другої світової війни, побачити елементи побуту жовторічанців в 50-60 роки минулого століття.

Родзинкою заходу стала «Кімната щастя» з «провидицею» Ольгою, хімік-шоу та оригінальна фотозона.

Зусилля організаторів акції не пропали марно – до музею навідались близько 150 осіб.

Музей вдячний волонтерам

Театралізовану екскурсію допомогли провести актори, волонтери, які зображували героїв відповідного історичного періоду. Директор музею Олена Кобзар висловила вдячність усім причетним до втілення в життя ідеї проведення акції «Ніч у музеї», а це: ведучі студії «Експеримент» Альони Винник та фотограф Денис Винник, Світлана Козенко – тренер школи «Соробан», Євген Глазирін – член громадської організації «Козацький полк «Жовтоводський», вихованці школи козацького гарту «Хорт» імені Максима Пошедіна, Тетяна Тимченко – дитячий психолог, волонтери Володимир Пономаренко та Ольга Євтеєва, колектив «Знахідка» БК «Родина», художники Григорій Хомич та Ярослав Милосердний, талановиті учні гімназії, СШ №10 та музичної школи. Окрема подяка директору БК «Родина» Оксані Кришень та директору ЦБС Катерині Бєляковій, активістам Молодіжної ради Андрію Луговцю та Наталі Лисяк.

Ідея, сценарій, режисерська робота, уся підготовка до проведення театралізованого дійства були на плечах працівників музею. «Нас усього шестеро, але ми змогли це зробити, сподіваємось, жовтоводцям сподобалось. Якщо будуть гарні ідеї і помічники, то «Ніч у музеї» проведемо і наступного року», – зазначила Олена Кобзар.

Наталя Сіра.

Фото Віталія Жушмана, Дениса Винника.