24 серпня Україна відзначила головне національне свято – День незалежності. Не стояли осторонь і жовтоводці. Із самого ранку, вбравшись у вишиванки, цілими родинами прийшли до парку Слави.

Відзначення 27-ї річниці незалежності України в Жовтих Водах розпочалося з соціально-патріотичного проекту «Квітуча Україна», ініціаторами та організаторами якого виступила творча група Центру дитячої творчості відділу освіти.

Біля сходинок до парку Слави, на вул.Гагаріна, близько 300 учнів шкіл (СШ №3, 10, 12, НВК «Дивосвіт», НВК №6 «Перспектива», ліцей та гімназія) та вихованців ЦДТ у різнокольорових костюмах та з атрибутикою у руках у вигляді пелюсток квітів створили дивовижне хореографічне дійство. Як зазначають організатори заходу, до проведення соціально-патріотичного проекту було залучено значну кількість людей: учні, хореографи, батьки, спонсори. Щодо пелюсток, то їх працівники шкіл виготовили власноруч. Кошти на матеріали надав народний депутат України Олег Кришин.

Далі біля пам’ятника «Героям визвольної війни українського народу 1648-1654 рр.» відбулися урочистості. Жовтоводці поклали квіти до підніжжя пам’ятника, хвилиною мовчання вшанували тих, хто, воюючи упродовж останніх чотирьох років на сході України, віддав своє життя за мир та спокій у нашій державі.

Також за ініціативи ГО «СУВІАТО» та відділу молоді і спорту виконкому міськради присутні на заході учасники АТО і молодь свічками пам’яті згадали усіх полеглих під Іловайськом.

Жовтоводці разом із настоятелями храмів УПЦ КП отцями Олексієм та Михаїлом помолилися за Україну.

Із вітальним словом до присутніх звернулися міський голова Володимир Абрамов та заступник військового комісара Віктор Ніконенко. Зокрема, очільник міста зазначив, що майже всі держави у різні роки виборювали своє право на вільне та незалежне життя. Для українського народу така боротьба розпочалася з визвольної війни 1648 року. З того часу ми пройшли довгий та тернистий шлях. І лише у 90-х роках минулого століття було ухвалено такі важливі для нашої держави документи як: Декларацію про державний суверенітет України (16.07.1990), Акт проголошення незалежності (24.08.1991) та проведено загальнонаціональний референдум.

У підсумку, 25 грудня 1991 року після розпаду СРСР Україна стала незалежною державою. Наостанок міський голова зазначив, що сьогодні все залежить тільки від нас. Тому, аби Жовті Води та країна процвітали, потрібно щоденно працювати. Як над собою, так і на благо неньки-України.

Під час урочистостей порадували своїми виступами народний хор «Веселка» (кер. Т.Михайлюк) та народний ансамбль «Світанок» (кер. О.Гонза) ЦНТКіД.

Фото В.Жушмана.