Девятого травня в Жовтих Водах відбулись урочистості та святковий концерт із нагоди відзначення 74-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Святкування Дня Перемоги жовтоводці розпочали у парку Слави біля Вічного вогню з ушанування пам’яті воїнів, полеглих у боях за визволення Батьківщини від ворога.

Квіти та вінки до обеліска Слави поклали представники міської влади на чолі з міським головою Володимиром Абрамовим, працівники підприємств, установ та організацій Жовтих Вод, громадські активісти, ветерани, молодь, воїни АТО.

Пам’ять загиблих була вшанована хвилиною мовчання.

Із промовами до присутніх звернулися міський голова Володимир Абрамов, військовий комісар Жовтоводського МТЦК та СП Олександр Головченко, голова міської організації ветеранів України Лідія Кучер, голова благодійної міської організації ветеранів Великої Вітчизняної війни та праці ВАТ «Південний радіозавод» Мая Олійник.

Говорячи про історичні факти та цифри, очільник міста закликав присутніх, а особливо молоде покоління, вчити історію рідного краю, знати й пам’ятати ціну перемоги та щороку приходити до Меморіалу загиблим воїнам. Також В.Абрамов нагадав, що обеліск Слави – це не просто пам’ятний знак, а братська могила 276 жовтоводців, які загинули під час визволення Жовтих Вод у Другій світовій війні.

Наостанок міський голова зазначив, що війна ніколи не може бути переможною, вона завжди приносить нещастя, жертви й страшні наслідки. Тому він закликав усіх жовтоводців жити у мирі та не повторювати помилок минулого.

На мітингу були присутні й бійці АТО – герої вже нинішньої війни. З нагоди свята військовий комісар О.Головченко вручив відзнаки Президента України «За участь в антитерористичній операції» 36 військовослужбовцям.

Окрім того, державні нагороди отримали й батьки загиблих в АТО жовтоводців Сергія Федорченка та Іллі Кириченка, якими хлопців було нагороджено посмертно.

Гарним завершенням заходу стали виконання патріотичних віршів та пісень, а також святковий концерт у Палаці культури Жовтоводської міської ради.

Оргкомітет висловлює щиру вдячність усім, хто долучився до підготовки та проведення святкових заходів на День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні: творчим колективам закладів культури – БК «Родина», музичної школи; вихованцям КЗЗСО №3 та «Перспектива», ДНЗ №35; народному ансамблю танцю «Світанок» (керівник О.Гонза).

Фото М.Котової, В.Жушмана.