Дев’ятого травня в Жовтих Водах відбулись урочисті, святкові та спортивні заходи з нагоди відзначення 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Святкування Дня Перемоги жовтоводці розпочали у парку Слави біля Вічного вогню з ушанування пам’яті воїнів, полеглих у боях за визволення Батьківщини від ворога. Квіти та вінки до обеліска Слави поклали представники міської влади на чолі з міським головою Володимиром Абрамовим, працівники підприємств, установ та організацій Жовтих Вод, громадські активісти, ветерани, молодь, воїни АТО.

Пам’ять загиблих була вшанована хвилиною мовчання.

Із промовами до присутніх звернулися міський голова Володимир Абрамов та голова міської організації ветеранів України Лідія Кучер. Зокрема, очільник міста зазначив, що День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні – це свято зі сльозами на очах. Адже ця страшна війна торкнулася майже кожну українську родину. Сім’я В.Абрамова втратила у ній діда, а дядько був призваний до лав армії у 16-річному віці. «Друга світова – наймасштабніша та найжорсткіша війна в історії людства. Точна кількість загиблих невідома й досі, – сказав міський голова. – Лише минулого року були оприлюднені приблизні дані, які перевищили 42 мільйони людських життів, із яких 10 мільйонів – мирне населення. Україна у цій війні втратила близько 14 мільйонів людей, а це майже 14% від загальної кількості загиблих».

За словами В.Абрамова, війна ніколи не може бути переможною, вона завжди приносить нещастя, жертви і страшні наслідки. Тому усім нам потрібно дбати про те, щоб в Україні був мир.

По завершенні мітингу відбулася панахида за загиблими в роки Другої світової війни, яку провели священнослужителі Української православної церкви Київського патріархату, після чого – святковий концерт у парку Слави. На жовтоводців та гостей міста чекали виступи творчих колективів БК «Родина», музичної школи, ЦНТКіД, відділу освіти.

Також під час проведення свята Жовтоводським міським військкоматом було організовано виставку літератури про службу за контрактом, навчання у військових вищих навчальних закладах, переваги строкової служби.

Із 11.00 на стадіоні ФОЦ ДП «СхідГЗК» пройшли обласні змагання з легкої атлетики, присвячені 73-й річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. 96 спортсменів із Жовтих Вод, Кривого Рогу та Вільногірська змагалися в бігу на різні дистанції.

Окрім цього, заходи із вшанування ветеранів Другої світової війни пройшли в навчальних закладах міста, бібліотеках, на підприємствах та в організаціях, територіальному центрі соціального обслуговування.

Фото Віталія Жушмана.