У трьох вишах нашого міста навчається 825 студентів. Тож у листопаді проводяться традиційні розважальні заходи для молоді, присвячені Міжнародному дню студента. Про те, як жовтоводське студентство відзначило свято, розповіла начальник відділу молоді і спорту виконкому міськради Олена ЛАУДА.

Студентський капусник

Цього року святкування Дня студента пройшло 15 листопада на базі Жовтоводського педагогічного коледжу. Аби присутнім студентам було весело та цікаво, захід провели у формі «капусника». Організували свято відділ молоді і спорту виконкому міської ради спільно з Молодіжною радою.

Розпочався капусник з урочистостей та відзначення кращих студентів жовтоводських вишів. До присутніх із вітальним словом звернувся міський голова Володимир Абрамов. Він зазначив, що пишається жовтоводською молоддю і сподівається, що після закінчення навчальних закладів вони залишаться працювати у рідному місті. Також В.Абрамов зауважив, що під час навчання не варто забувати і про дозвілля: долучатися до проведення загальноміських заходів, відвідувати спортивні секції тощо.

Із нагоди Дня студента Подяками міського голови та подарунками були відзначені: Жушман Тетяна (студентка Жовтоводського педколеджу, відмінниця, посіла II місце у конкурсі-захисті студентських проектів з іноземної мови серед студентів ВНЗ I-III рівнів акредитації Північного регіону в м.Кривий Ріг); Гарькава Катерина (студентка Жовтоводського педколеджу, спортсменка, майстер спорту України з боротьби сумо); Зятікова Анастасія (студентка Жовтоводського промислового коледжу, активна та ініціативна у громадському житті, учасниця предметних олімпіад і конкурсів, виконує обов’язки голови Ради студентів коледжу); Щербина Дмитро (студент Жовтоводського промислового коледжу, відмінник навчання, отримує обласну іменну стипендію); Кльосова Ліна (учениця Західно-Дніпровського центру профтехосвіти, голова Ради учнівського самоврядування, переможниця обласного етапу VII Міжнародного мовно-літературного конкурсу ім. Т.Шевченка серед учнів ПТНЗ); Занько Артем (студент Західно-Дніпровського центру профтехосвіти, займається спортом, бере активну участь у волонтерській діяльності, учасник та призер обласного конкурсу «Сокіл «Джура»).

Студентський капусник пройшов завзято і дуже весело. Перед кожним виступом команд демонструвався інформаційний ролик про навчальний заклад та його історію, спеціальності, за якими виш здійснює підготовку студентів, переваги тієї чи іншої професії. Учасники шоу показували театралізовані сценки із студентських реалій, життя в гуртожитках та щиро зізнавалися, як вони готуються до сесій. У підсумку, всі команди жовтоводських ВНЗ були відзначені грамотами виконавчого комітету та подарунками.

Як живуть жовтоводські виші

КВНЗ «Жовтоводський педагогічний коледж» ДОР»

У Жовтоводському педагогічному коледжі навчається 322 студента за спеціальностями «Дошкільна освіта» та «Початкова освіта». Під час навчання у ВНЗ студенти не тільки опановують теоретичні знання, а й проходять педагогічну практику в дошкільних освітніх закладах, початковій школі, оздоровчих таборах. У 2018 році практиканти педагогічного коледжу отримали грамоту від керівництва табору «Одіссей» (смт Кирилівка).

Студенти закладу беруть активну участь у регіональних конкурсах та олімпіадах, конференціях, спортивних змаганнях, міських заходах, у волонтерській роботі. Вони неодноразово ставали призерами Міжнародного мовно-літературного конкурсу ім. Т.Шевченка, Міжнародного конкурсу з української мови ім. П.Яцика, міських спортивних змагань із легкої атлетики, волейболу, настільного тенісу, шашок. У 2018 році команда студентів коледжу спеціальності «Дошкільна освіта» посіла І індивідуальне та ІІ командне місце у олімпіаді з педагогіки та психології серед вищих педагогічних навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації Південного регіону України. Отримали перемогу в конкурсі-захисті студентських проектів з іноземної мови в номінації «Досконала мова» серед студентів ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації Північного регіону м. Кривий Ріг.

ДПТНЗ «Західно-Дніпровський центр професійно-технічної освіти»

У ДПТНЗ «Західно-Дніпровський центр професійно-технічної освіти» навчається 463 учні, із них – 273 у м.Жовті Води. Студенти Центру неодноразово встановлювали рекорди та виборювали різні перемоги. Так, із нагоди відзначення 370-ї річниці перемоги козацького війська під проводом Б.Хмельницького на Жовтих Водах учнями Центру був встановлений рекорд міста «Міні торт-вежа», «Максі торт-вежа Литовський мурашник». На Х Міжнародній виставці «Інноватика в сучасній освіті – 2018» у номінації «Інноваційне освітнє середовище: нові виклики та сучасні рішення» команда закладу виборола золоту медаль. Посіли ІІ командне місце в обласній дитячо-юнацькій військово-патріотичній грі «Сокіл» (Джура)» серед закладів ПТНЗ області. В обласних фінальних змаганнях із силового триборства серед дівчат на залік 63-ї обласної спартакіади серед ПТНЗ вибороли третє місце. Учні закладу були третіми також в обласному конкурсі читців-декламаторів Т.Г.Шевченка «ПТНЗ Дніпропетровщини читають Шевченка» та в обласному конкурсі комп’ютерної графіки та анімації.

Із 19 по 23 березня 2018 року учні та викладачі відвідали Шяуляйський центр професійної підготовки відділу торгівлі та бізнесу (Республіка Литва), де презентували страви української кухні.

Із 2014 року ЗДЦПТО бере постійну участь у волонтерському русі (акції «Вірю, люблю, чекаю», «Нагодуй бійця»).

Жовтоводський промисловий коледж ДНУ ім. Олеся Гончара

Завдячуючи наполегливій праці студентів, яких у коледжі навчається 230, заклад щороку демонструє високі результати у різноманітних регіональних та обласних предметних олімпіадах, творчих конкурсах і фестивалях, конкурсах науково-дослідних робіт. Його найкращі представники нині: Вероніка Ткаченко (в обласному конкурсі з української мови «Культура мови» та регіональному етапі Міжнародного конкурсу з української мови ім. П.Яцика посіла III місце); Фьодоров Дмитро (у регіональному етапі Всеукраїнської олімпіади з української мови здобув II місце); Щербина Дмитро (посів I місце в обласній науково-практичній конференції «Екохім-2018»); Клюєв Дмитро (посів III місце в обласній олімпіаді з основ системи автоматичного проектування); Захаров Максим (виборов I місце у міському конкурсі авторської поезії).

Уже не одне десятиліття спортсмени закладу перемагають у міських спортивних змаганнях і продовжують утримувати лідерство у спартакіадах серед навчальних закладів м.Жовті Води. Є серед студентів коледжу і учні, котрі займаються волонтерською діяльністю, беруть участь у заходах із благоустрою міста, є членами Молодіжної ради при виконкомі міськради.