Щорічно 18 жовтня Європа відзначає День боротьби з торгівлею людьми. Аби привернути увагу суспільства до цієї важливої проблеми, у 2018-му в усіх областях України провели вуличні акції «Walk for Freedom/Хода за свободу». До мовчазної і мирної ходи долучились і Жовті Води.

Акція, яку організувало управління праці та соціального захисту населення, стартувала від будівлі виконкому міської ради. До присутніх, серед яких були представники соціальних служб міста, учнівська та студентська молодь, із промовами звернулися заступник міського голови Єгор Харитонов, начальник УПСЗН Сергій Ядикін, спеціалісти Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Вікторія Рубцова та служби у справах дітей виконкому міськради Василь Лутченко.

Зокрема, Є.Харитонов зазначив: «Сучасне рабство існує. На це не можна закривати очі. Про це слід говорити. Адже проблема експлуатації може торкнутися кожного, незалежно від віку, статі, освіти чи соціального статусу». За його словами, згідно з оціночними даними Представництва Міжнародної організації з міграції в Україні (МОМ), за роки незалежності нашої держави понад 230 тисяч українців постраждали від торгівлі людьми. Та, на жаль, жертв набагато більше, адже не всі обізнані з проблем сучасного рабства, а подекуди можуть навіть не підозрювати, що потрапили в експлуатацію.

«Україна відзначає День боротьби з торгівлею людьми п’ятий рік поспіль. Цьогоріч до проведення щорічної всесвітньої акції «Walk for Freedom/Хода за свободу» долучилися і Жовті Води, – розповів начальник УПСЗН С.Ядикін. – Сподіваємося, що хода приверне увагу жовтоводців до проблеми сучасного рабства та попередить появу нових жертв. Наприклад, той, хто збирається на роботу за кордон, ще раз уважно перегляне укладений договір чи ретельно пересвідчиться у безпеці отриманої пропозиції».

У торгівлі людьми різні обличчя. Тож про основні форми та способи втягнення в експлуатацію присутнім розповіли спеціалісти ЦСССДМ та ССД. Зокрема, вони зазначили, що найпоширенішими сценаріями торгівлі людьми в Європі є трудова та сексуальна експлуатації; примусове жебрацтво, особливо дитяче; втягнення у кримінальну діяльність та збройні конфлікти; вилучення органів.

Загалом у ході взяли участь близько 200 осіб. Тримаючи в руках плакати та листівки, учасники акції пройшли бульваром Свободи до пам’ятника Героям визвольної війни українського народу, що в парку Слави.

Довідково

За інформацією Міністерства соціальної політики України, 141 українцю встановлено статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, із них 11 – мешканці Дніпропетровської області.

Кількість осіб, які потерпіли від злочинів, передбачених ст.149 КК України, становить 179, із них 18 – жителі нашого регіону (згідно зі статистикою Генеральної прокуратури та прокуратури Дніпропетровської області).

Фото Віталія Жушмана.